ג' שבט תשפ"א
עזות מצח
אשר הלפרין כ"ח תמוז תשע"ה    18:56 עתירה לבג"צ נגד העתקת שדה תעופה לחיפה

עיריית חיפה מתנגדת למהלך של העתקת שדה התעופה של הרצליה לעיר, והגישה עתירה לבג"צ שלא לאפשר למדינה להגדיל את שדה התעופה בעיר. ראש העיר יונה יהב: זו פשוט עזות מצח ואטימות.

השטח העצום המתפרס על פני 34 דונם, עליו מתוכננת ההגדלה מיועד לתעשייה ולא לשדה התעופה, אולם היועץ המשפטי לממשלה החליט להעניק לרשות שדות התעופה "מטריה משפטית" כשהוא קובע כי הגדלת שדה"ת בחיפה לטובת חניית מטוסים הנה רק "פעילות תומכת תעופה".

עיריית חיפה אינה מקבלת את הפרשנות ה"יצירתית" וסבורה כי מדובר בעבירת בניה חמורה אך היועמ"ש לממשלה מונע ממנה להביא את הנושא לבחינה במסגרת ההליכים המשפטים הקבועים בחוק התכנון והבנייה.

לאור ההתפתחויות החליטה עיריית חיפה להגיש עתירה נגד רשות שדות התעופה, משרד התחבורה והיועמ"ש לממשלה למניעת הגדלת שדה"ת בחיפה לטובת העתקת פעילות המטוסים הקלים משדה"ת בהרצליה. בעתירה טוענת העירייה כי ההחלטה נעשתה "בדרך לא דרך, חרף התנגדות הרשויות המקומיות הסמוכות" ובניגוד לחוק שכן הקרקע עליו מבקשת המדינה להגדיל את השדה מיועדת לשימוש תעשייתי ולא לשימוש של שדה תעופה. 

בעתירה שהוגשה בשיתוף הוועדה המקומית לתכנון ובנייה נטען כי רשות שדות התעופה הגישה לוועדה המקומית בקשה ליישור וריבוד השטח אותו היא מבקשת להכשיר עבור חניית המטוסים תוך שהיא מטעה את הועדה לחשוב כי מדובר בשטח המצוי בתחום שדה התעופה המאושר ובהתאם לכך ניתן ההיתר ע"י רשות הרישוי המוסמכת לאשר בקשות תואמות תכנית מאושרת בלבד. 

במהלך הקמת השטח ביצעה רשות שדות התעופה עבירת בנייה ובנתה ללא היתר קיר תומך לאורך של כ – 250 מטר ובגובה של כ – 3 מטר. לעניין זה נכתב בעתירה: "עברת בנייה זו הביאה את העותרת לבדוק ולהבין את המצב התכנוני לאשורו, לפיו עצם השימוש בשטח הינו בניגוד לתוכנית החלה. משהתבררה הטעות הודיעה העותרת כי ההיתר שניתן על ידי רשות הרישוי בטל ומבוטל וכי הבניה והשימוש המתכוננים הנם בלתי חוקיים בהיותם נוגדים את התכנית החלה על השטח".

עוד טוענת העירייה כי "משרד התחבורה והיועץ המשפטי לממשלה הגישו חוות דעת "יצירתית" לפיה הרחבת שדה התעופה לצורך חניית המטוסים אינה מהווה אלא שימוש "תומך תעופה" המותר באזור תעשייה". העירייה סבורה כי חוות דעת זו משוללת כל יסוד, אולם כאשר ביקשה להביא את הנושא לבחינה משפטית על פי הוראות חוק התכנון והבניה, הורה היועץ המשפטי לממשלה שלא לעשות זאת.

רב הקהילה בטורקיה לרבנים: אל תטוסו דרכנו ב' סיון תשע"ח
צעד נוסף להורדת מחירי טיסות: מפולין לעובדה בדרום י"ג כסלו תשע"ז
למה המריא הרב כהנמן לחו"ל מחיפה? רמז? כהן ה' חשון תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי