י"ג כסלו תשפ"א
העיקר הבריאות
יעקב עזרא י"ד תמוז תשע"ה    12:38 בי"ח הדסה מציג: טיפולים לילדים ללא כאבים

תפיסה טיפולית חדשה ועדכנית מוטמעת בבית החולים "הדסה ילדים"- בעין כרם ובהר הצופים: בית חולים לילדים ללא כאב כל פעולה רפואית לה זקוק ילד - תבוצע בנקיטת צעדים למניעת טראומה כתוצאה מכאב או חרדה בקרב הילדים.

בית החולים "הדסה ילדים" המאפשר טיפול והתייעצות אצל מיטב המומחים בכל תחומי רפואת ילדים, גיבש לאורך חודשים את התפיסה של טיפולים ללא כאב מתוך ראייה של המטופל הצעיר במרכז, כאשר ההתמקדות של הצוות המטפל היא בחולה, ולא במחלה.

כך למעשה נבדקים צרכיו של הילד ולא רק אילוצי מחלתו או מצבו הרפואי. נבחנים גם צרכי המשפחה הנמצאת עמו לאורך שעות היום במחלקות ובמרפאות, צרכיו הלימודיים והחברתיים.

מחקרים רבים בתחומי כאב וחרדה בילדים קבעו כי החוויה אותה עוברים הילדים בבואם לקבל טיפול רפואי תעוצב גם על ידי רמת הכאב שהם חשים במהלכו ותקבע התייחסותם לטיפולים רפואיים בעתיד.

חוזרים שונים של משרד הבריאות בישראל עוסקים רבות בנושא הפחתת הכאב בקרב ילדים במהלך טיפול רפואי, לרבות אפילו הפחתת כאב באלחוש מקומי בעת מתן חיסונים, דבר שלכאורה נראה היה בעבר בבחינת אקט מהיר שאינו מצריך כל התייחסות בנושא זה של הפחתת כאב.

לרשות הצוות המיומן בהדסה עומדות כיום שיטות רבות להפחתת כאב וחרדה בילדים, כמו מתן גז צחוק בשאיפה, המשמש להרגעה ומניעת כאב בילדים בפעולות כואבות, תרופות מרגיעות שניתנות כטיפות לפה או לאף, משחה מאלחשת להרדמה מקומית לפני דקירת העור או שימוש מיסוכר להפחתת הכאב בתינוקות קטנים ועוד.

כל התרופות והשיטות מיושמות כמובן בהתאם לגילו של המטופל, ליכולת התקשורת איתו ולמדד הכאב שהוא חש או עלול לחוש בעת ביצוע הטיפול. השיטה מותאמת למגוון גילאי הילדים, החל בילודים בתינוקייה ובפגייה וכלה בבני נוער.

"בניגוד למיתוסים שהיו רווחים בעבר, כי הילדים לא חשים בכאב או יוכלו לשכוח אותו מהר, אנחנו מאמינים כי הכאב שהם עלולים לחוות דווקא יישארו עימם זמן רק לאחר שהטיפול יסתיים, גם אם מדובר בלקיחת דם המחייבת דקירה רגעית, או בטיפול קצר", מדגיש פרופ' איתן כרם, מנהל "הדסה ילדים". "לכן, בגישה הייחודית שלנו בה הילד במרכז, מלבד העובדה הברורה כי הוא זכאי לטובי הרופאים שיטפלו בו - אנו נבנה סביבו את התוכנית הנכונה לו, ובראשה הפחתת הכאב וליווי כל פעולה בשיטות או תרופות שמסייעות בכך, כדי למנוע ממנו סבל מיותר".


אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים ה' תמוז תשע"ח
הדסה: יום עיון ליועצות חינוכיות לתמיכה בהורי ילדים חולים כ"ט סיון תשע"ח
הדסה עין כרם: ניתוח אורתופדי נדיר השיב את יכולת ההליכה ז' אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות