ג' שבט תשפ"א
המלחמה בזיהום
אבי אפלבוים כ"ז סיון תשע"ה    20:10 יהב הודה לשר גבאי על התכנית לשינוי פני חיפה

ראש העיר חיפה, יונה יהב הודה לשר להגנת הסביבה אבי גבאי על מחויבותו לקדם פינוי חוות מכלי הדלק בקריית חיים, זירוז הוצאתו של מיכל האמוניה והגברת הפיקוח על המפעלים המזהמים.

ראש העיר חיפה יונה יהב פנה היום במכתב לשר להגנת הסביבה אבי גבאי בו הוא מודה על נכונות השר להוביל "מדיניות נחרצת שתביא לשינוי פני חיפה והמפרץ".

יהב ברך על המחויבות והנחישות של השר להעביר את מסקנות הצוות המיוחד לכדי הצעת מחליטים בממשלה אך הדגיש כי העיקר ולב העניין טמונים בקביעת לוחות זמנים קשוחים ומחייבים קביעת תקציבים ממשלתיים ויצירת תיאום בין המשרדים העוסקים בנושא. יהב כתב את המכתב בעקבות פגישה אותה קיים בסוף השבוע עם השר גבאי וצוות המשימה אותו מינה השר להכנת תכנית חירום לצמצום זיהום האוויר והסיכונים הסביבתיים במפרץ חיפה.

במהלך הפגישה הוצגו בפני השר וראש העיר עקרונות תכנית החירום אותן גיבש הצוות המיוחד אשר כוללים בין היתר: הרחבת ניטור ודיגום איכות האוויר במטרה למדוד מספר רב יותר של מזהמים באתרים רבים יותר ברחבי המפרץ. ביצוע מחקרים וסקרים לאיתור זיהומי אוויר וקרקע ובחינת השפעתם על בריאות האוכלוסייה. הגברת סיורי הפיקוח ובדיקות הפתע בארובות המפעלים.

כמן כן כוללת תכנית החירום: החמרת דרישות הפליטה ממפעלים באופן שיצמצם את השימוש בדלק המזהם מסוג מזוט ויעודד את השימוש בדלקים נקיים כגז טבעי.  סל פעולות להפסקת השימוש ברכבי דיזל מזהמים בערי המפרץ באמצעות קידום טכנולוגיות הנעה ידידותיות לסביבה כגון הנעה בגז טבעי והנעה חשמלית ובאמצעות התקנת מסנני חלקיקים על רכבי דיזל קיימים. הפחתת הסיכונים לאוכלוסייה מחומרים מסוכנים במפרץ באמצעות הוצאת מיכל האמוניה מהמפרץ ופינוי חוות מכלי הדלק בקרית חיים. הנגשת מידע לציבור והגברת השקיפות במטרה לספק לתושבים את מלוא המידע הסביבתי באופן נגיש, פשוט ומובן.

צוות החירום יחלק על פי החלטת השר את המשימות לביצוע בין הגופים האחראיים, המשרד להגנת הסביבה, עיריית חיפה, איגוד ערים להגנת הסביבה חיפה ויגבש הצעת מחליטים לממשלה לנושאים כלל מערכתיים.

ראש העיר חיפה יונה יהב: "הקמת הצוות המשותף למשרד להגנת הסביבה ועיריית חיפה, הינם צעדים אשר יכולים להביא בשורה של ממש למאות אלפי תושבי מטרופולין חיפה. הנושאים אותם הניח המשרד להגנת הסביבה בראש סדר העדיפויות כגון: פינוי חוות מכלי הדלק בקרית חיים, זירוז הוצאתו של מיכל האמוניה והגברת הפיקוח על המפעלים המזהמים – הנם בראש מעיננו, ואנו בחיפה מחכים בעיניים כלות לתוצאות של ממש".

השר להגנת הסביבה, אבי גבאי: "תמונת המצב במפרץ חיפה חייבת להשתנות. אנחנו עובדים יחד עם משרד האוצר, משרד הבריאות והרשויות המקומיות למען מאות אלפי תושבים במטרופולין חיפה שזכאים לאיכות אוויר ואיכות חיים. בתוכנית העבודה ישנם רעיונות  ישימים שבאמצעות שיתוף פעולה בין כל הגורמים יצליחו להביא לשינוי משמעותי במפרץ".

סקר: הליכוד מתחזק, לפיד מתייצב וגבאי מתרסק י"ז אדר תשע"ח
ליצמן על אבי גבאי: גישה עויינת לקודשי ישראל ז' טבת תשע"ח
אבי גבאי: החרדים בעבודה מבינים שצריך תח"צ בשבת ט' כסלו תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי