ג' שבט תשפ"א
צילום: דוברות עריית חיפה
יליד חיפה
אשר הלפרין כ"ב סיון תשע"ה    15:39 כחלון ויהב חתמו על בניית אלפי יח"ד בחיפה

שר האוצר, משה כחלון וראש עיריית חיפה יונה יהב חתמו על הסכם "שיקוע הרכבת" ובניית 7,700 יחידות דיור וקבעו: "שיקוע הרכבת ו-7,700 יחידות דיור קובעות - מאה שנות המצור הבריטי על חיפה - הסתיימו"

שר האוצר משה כחלון וראש העיר חיפה, יונה יהב חתמו על הסכם שיקוע מסילת הרכבת בעיר ויצירת רצף בין העיר והים, בעלות של כ-1.3 מיליארדי ₪. כמו כן, חתמו על אישור בניית 7,700 יחידות דיור ברחבי העיר חיפה.

כך ייפתח לציבור חלקו המערבי של נמל חיפה. לצד מסוף נמל הנוסעים, יפותח מרכז בילוי תוסס שיכלול בתי קפה, מסעדות, מסחר ומגורים. זאת בהמשך ישיר לפרויקט ההתחדשות העצום שהעיר עברה הכוללת את הפיתוח המאסיבי של קמפוס הנמל, השוק התורכי, כיכר פריז, המושבה הגרמנית והאזור כולו.

ראש העיר יונה יהב, מנכ"ל עיריית חיפה שמואל גנץ ומהנדס העיר אריאל וטרמן, הביעו סיפוק מחתימת השר כחלון, המהווה צעד חשוב לקראת מימושה של תכנית חזית הים. זאת לאחר שנים רבות מאוד בהם מימוש התכנית היה בגדר פנטסיה בלבד.

על פי ההסכם, תוקמנה כ-7,700 יחידות דיור חדשות על קרקעות המדינה לאורך רצועת החוף של חיפה.  שיקוע הרכבת יאפשר את פיתוח חזית הים וסביבתה הכוללים בניה של כ-43,000 מ"ר של שטח מסחרי באזור בית המכס, 200 יחידות דיור בקמפוס הנמל, 500 דירות באזור רחוב אל עתיקה (שמתוכן 100 על קרקעות מדינה), 300 יחידות דיור באזור תחנת בת גלים, ו-500 יחידות דיור בחזית הים העירונית לצד כ- 70,000 מ"ר של שטחי תעסוקה, מלונאות ומסחר.

בנוסף, סוכם כי ישווקו כ-4,400 יחידות דיור נוספות במבואה הדרומית, כ-1,300 יחידות דיור באזור בה"ד חיל הים, כ-380 יח"ד באזור מורדות לינקולן וכ- 500 יחידות דיור באזור סטלה מאריס. עלות הפרויקט מוערכת בכ-1.3 מיליארדי ש"ח. נבחנו מספר אפשרויות למימון פרויקט השיקוע, כאשר עיקר המימון יגיע מההכנסות מתוספת הבינוי שיאפשר הפרויקט.

כחלון אמר כי "כתושב חיפה ושר האוצר של מדינת ישראל, זהו יום מרגש ביותר עבורי. חיפה לא נמצאת במקום הראוי לה והיא צריכה את העזרה של מדינת ישראל בשביל להגיע למקום הזה. אין עוד מקום בעולם שבו מדינה עומדת על מטרופולין אחד. בכל מקום יש לפחות 4 מרכזי ערים.

כחלון הוסיף, "אני שמח על חיזוק הנגב והדרום אבל עכשיו הגיע התור של חיפה. כל שקל שהמדינה לא תשקיע היום בחיפה עוד כמה שנים היא תצטרך להשקיע פי 10. יש לנו כוונה ליצור עוגן כלכלי מרכזי בעיר. עוגן חזק שווה חיפה חזקה. דיברנו על זה גם עם ראש הממשלה. היום אנחנו מצהירים על שיקוע המסילה ובנייה של 7700 יחידות דיור. נפעל כמדיניות לחזק את ה מטרופולינים.


ראש העיר הוא בעל ברית לפתרון משבר הדיור ולעזור לזוגות הצעירים. אני פוגש ראשי רשויות שחושבים שזוגות צעירים הם תושבים גרעוניים. המושג הזה צריך לעבור מהעולם. מי שחושב שהוא יכול לפתור את משבר הדיור ללא ראשי רשויות וללא כסף פשוט טועה. מדינת ישראל צריכה להכניס את היד לכיס ולעזור לעיריות. אנחנו יודעים ומסוגלים לעשות הזה. הפרויקט הזה הוא בשורה גדולה גם לתושבי העיר וגם לאזרחי מדינת ישראל."
 
ראש עיריית חיפה, יונה יהב: "מדובר בצעד חשוב בדרך למימוש התוכנית שהיא בעלת משמעות היסטורית עבור העיר חיפה ומשקפת את פרי היוזמה  והמאמץ  המתמשך של עיריית חיפה לפתח ולשקם את העיר התחתית וליצור במרכזה אזורי פעילות חדשים אשר ייצבו את חיפה כעיר חוף מהמובילות בעולם. רק שר חיפאי, חברתי ובעל ראייה הוליסטית כמו השר כחלון יכול להוציא תכנית גרנדיוזית כזו לפועל. השר כחלון מוכיח שוב ושוב שמדינת ישראל לא בנויה רק סביב כביש 1". 


כחלון מגיב לאישור 'פסקת ההתגברות': לא נכנע לקיצוניים כ"א אייר תשע"ח
המחייכים של הלילה: תקציב המדינה לשנת 2019 אושר כ"ח אדר תשע"ח
משבר הגיוס היכן זה עומד הבוקר – יום שני י"ח אדר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי