כ' תמוז תש"פ
שנה להירצחם
אבי אפלבוים י"ז סיון תשע"ה    19:18 חברי החטופים הגיעו להתרשם מ'פדיון שבויים'

כשנה לאחר שבייתם ורציחתם של שלשת בחורי הישיבה גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח הי"ד, הגיעו היום עשרות חבריהם מישיבת 'מקור חיים' בליווי מחנכם, ללמוד מקרוב על פעילות פדיון שבויים של יד לאחים.

כשנה לאחר שבייתם ורציחתם של שלשת בחורי הישיבה גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח הי"ד, הגיעו היום (חמישי) עשרות חבריהם מישיבת 'מקור חיים' בליווי מחנכם, בה למדו שניים מהקדושים למטה המשרדים הראשיים של יד לאחים בבני ברק, כדי ללמוד מקרוב על פעילות פדיון שבויים של יד לאחים.

את הביקור פתח הרב שלמה ריזל ממחלקת הדוברות של יד לאחים שהציג בפני הנערים את פעילות פדיון השבויים היומיומי של יד לאחים. הוא הרחיב בדבריו על היקף התופעה וסיפר על הניסים הגלויים שמלווים את אנשי יד לאחים בחילוצים ואת הסיעתא דשמיא הגדולה שמלווה את פעילותם זו.

לאחר מכן נשא דברים א' – חבר באחד מצוותי החילוץ של יד לאחים שהמחיש ותיאר חילוצים מורכבים שהיה שותף בהם ודיבר נרגשות על תחושת השליחות שמלווה אותו. "מה שמחזיק ומחזק אותי בחילוצים האלו זו העובדה שאני יודע שאני עוסק במצוות פדיון שבויים ובכך מחזיר נשמות אבודות הביתה - לעם ישראל".

בסיום הביקור העניק הרב שמואל ליפשיץ מראשי יד לאחים ספרי תהילים מהודרים למחנך הרב מרדכי הכהן עבור תלמידיו משתתפי הביקור, תוך שהוא מדגיש כי כולנו זוכרים את התפילות והאחדות שליוו את עם ישראל עם שבייתם של הנערים.

"עלינו להמשיך גם היום בתפילות מתוך אחדות לנוכח הסכנות שרובצות על עם ישראל ובעזרת השם נזכה כולנו לגאולה שלימה במהרה" סיים הרב ליפשיץ את דבריו הנרגשים.


סוכל נסיון פיגוע: המחבל אחיין של רוצח שלושת הנערים י"ז כסלו תשע"ה
הותר לפרסום: נעצר מפקד חוליית חוטפי שלושת הנערים ט' אב תשע"ד
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. "העבר עיני מראות שוא",
04/06/2015
4
מסופר כי פעם אחת נסע החוזה מלובלין לבקר את רבי ברוך ממז'יבוז', נכדו של הבעל-שם-טוב. החוזה מלובלין מפורסם בשמירת העינים שלו – זהירותו הרבה מלהביט בענייני העולם הזה הגשמי – עד כדי כך שבתקופה מסוימת מחייו היה הולך כשעיניו קשורות. לאחר התפילה בבית המדרש של רבי ברוך התיישבו החסידים סביב השולחן, להתוועד עם רבם ולשמוע ממנו דברי חסידות. או-אז הופתע החוזה מלובלין לראות, כי נשות החסידים אינן נשארות בעזרת הנשים כמקובל, אלא מצטופפות מאחורי החסידים, כך שדמותן ניכרת בבירור מעל ראשי הגברים. המתין בסבלנות החוזה עד סוף ההתוועדות, ואז פנה לרבי ברוך ואמר: כיצד זה מתירים לנשים להיראות לפני הגברים? הלא כתוב "העבר עינַי מראות שוא" (תהלים קיט, לז). בדיוק, השיב לו רבי ברוך, כתוב "העבר עיני מראות שוא", לא 'העבר שוא מראות עיני'!
הגב לתגובה
2. לא עכברא גנבא, אלא חורא גנבא
24/06/2015
5
תרגום: לא העכבר אשם בגניבה, אלא החור הקיר המחסן אשם, שישר את אפשרות הגניבה. קח מפורש בגמרא
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה