34
יום

שהם ארבעה שבועות ושישה ימים לעומר

 י"ט אייר תשע"ט
מרוצה מעצמו
שלומי סגל י"ד סיון תשע"ה    00:29 נתניהו עוקץ את הרצוג: במקום סרט, עשינו קמפיין

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב פעילי ליכוד בנסיון לשכנעם לתמוך בהשארת שיטת הפריימריז. בדבריו תקף בחריפות את ליברמן ואמר כי הוא גנב שישה מנדטים של מצביעי ימין ומכר אותם לשמאל.

מרכז הליכוד צפוי להתכנס ולהצביע האם להשאיר את הכוח לקבוע את הרכב רשימת המפלגה תישאר בידי המתפקדים, כפי שיטת הפריימריז הנהוגה עד היום במפלגה, או שהכוח יעבור לידי המרכז.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, המתנגד לשינוי, כינס הערב במעונו הרשמי בירושלים שורה של פעילים מרכזיים במפלגה בנסיון לשכנע אותם להצביע נגד העברת הכוח לידי מרכז המפלגה. נתניהו היה נראה מרוצה וחילק שבחים לעצמו ולאנשי מפלגתו ותקף את יריביו הפוליטיים.

לדברי נתניהו. המסר של הבחירות ברור. העם רוצה לראות את הליכוד מנהיג את המדינה. "היו ששאלו: 'איך הדרום הצביע לליכוד?', מישהו היה בבאר שבע בזמן האחרון, ראיתם מה מתרחש שם? הבוחרים והמצביעים ראו את זה", הסביר נתניהו כיצד זכה הליכוד ברוב גדול בפריפריה.

נתניהו עקץ את הרצוג, והתייחס לסרט הקמפיין שהתפרסם לאחרונה. "אנחנו לא עשינו סרט על הקמפיין, אבל עשינו קמפיין והבאנו את הנבחרת הטובה ביותר והמנוסה ביותר, שתמשיך להוביל את המדינה בצורה האחראית והמוצלחת שלה".

בהמשך תקף ראש הממשלה בחריפות את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. "קרתה פה תקלה והתקלה היא פשוטה: שישה מנדטים שנועדו להיות חלק מהקואליציה של המחנה הלאומי, הועברו מצד לצד.

לדברי נתניהו, "לא חושב שהיה אחוז אחד מאלה שהצביעו לישראל ביתנו שהיה מצביע לה אם היו אומרים להם שהם יתאחדו עם השמאל לקואליציה להפיל את ממשלת הליכוד".

נתניהו התייחס לממשלה הצרה שהקים, וסיפר על תוכניותיו לעתיד. "נוצר מצב שלא כל חברי הכנסת קיבלו בדיוק מה שרצו, זה קשה. אחד הדברים שנצטרך לעשות זה להוביל שינוי בשיטת הממשל על מנת להעצים את המפלגות הגדולות – קודם כל את המפלגה הגדולה ביותר ואז את השנייה ואז את השלישית. עושים את זה במדינות אחרות וזה עובד יותר טוב.

לדבריו, "הדבר הזה מתבקש, זה לא יהיה קל להעביר, אבל אני חושב שזה חשוב. האזרחים רוצים ממשלה חזקה, אבל הדבר החשוב ביותר היה קודם כל להקים את הממשלה. אנחנו נצטרך לבחון בשבועות הקרובים ואולי בחודשים הקרובים אם יש אפשרות להרחיב אותה, זה לא דבר של מה בכך כי אנו רוצים שיהיה בסיס רחב להובלת מדינת ישראל בארבע השנים הקרובות".

נתניהו הסביר מדוע חשוב להשאיר את שיטת הפריימריז. "יש לנו מאה אלף חברים שהביאו מיליון מצביעים לקלפי בבחירות האחרונות – זה הכוח שלנו. המתפקדים שלנו הלכו והצביעו והתפקדו לתנועה מתוך ידיעה שהם יבחרו את חברי הכנסת הבאים. אי אפשר להגיד לצבא של 100,000 איש: "תודה רבה. עשיתם את שלכם, לכו הביתה".

ראש הממשלה הוסיף כי "כשבסיס הבוחרים רחב יותר התוצאה טובה יותר והראיה לפניכם: קיבלנו נבחרת יוצאת מן הכלל. בבחירה הזאת יש לאזורים נציגות נרחבת והם בוחרים ישירות את הנציגים באזור. אנחנו יכולים להביא שוב נבחרת מצויינת ולהגיע ליעד הבא שאני מציב לליכוד בבחירות הבאות: 40 מנדטים.

וזה לא שאנחנו לא צריכים לחזק את הסניפים, יש לנו ברוך השם יותר תקציבים ונעשה זאת. אנחנו צריכים להחיות את הפעילות התנועתית והיא התעוררה וצריך לחזק אותה בשנים הקרובות בדרכים המסורתיות ובניו-מדיה. כל זה צריך להמשיך ולהעצים ונשיג זאת רק אם נמשיך בשיטה הקיימת – לטובת התנועה, לטובת הליכוד".

בדיון השבוע בסיעת הליכוד בכנסת הסביר נתניהו את התנגדותו לשינוי. "שיטה זאת אף שאיננה מושלמת, היא הטובה ביותר מכמה טעמים: ראשית, ככל שהגוף הבוחר גדול יותר, הבחירה טובה יותר ודמוקרטית יותר. שנית, בשיטה הקיימת אנו מאפשרים למתפקדים תושבי האזור לבחור את מועמד האזור במחוז מגוריהם. שלישית, לצערי הרב, אין זה סוד שהתנועה שלנו סבלה במשך שנים ממיתוג שלילי של מרכז הליכוד, ורוב הפעמים לא בצדק. גם בעתיד יריבינו ינסו להשתמש במיתוג הזה כדי לפגוע בנו בבחירות".

קרא בנושא:
היעד של נתניהו: ארבעים מנדטים בבחירות הבאות
 

נתניהו: אנו לא מתכוונים להמתין שאיראן תעביר נשק כ"ד סיון תשע"ח
נתניהו התקבל במשמר של כבוד בארמון האליזה כ"ב סיון תשע"ח
השב"כ סיכל כוונה להתנקש בחיי רה"מ ור"ע ירושלים כ"ב סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה