כ"ג אב תש"פ
שלט על בניין בית יעקב בקראקוב
כה תאמר לבית יעקב
תוכן שיווקי כ"ד אייר תשע"ה    18:20 יום עיון "מורשת בית יעקב"

רבניות ונשות חינוך מלוות את הקמת "שלוחת קראקוב" למחנכות תנועת "בית יעקב" בראש חודש סיון הבעל"ט, ייערך אי"ה הכנס המרכזי ויוכרז על ייסוד "שלוחת קראקוב" למחנכות התנועה.

תכונה מיוחדת שוררת לקראת ראש חודש סיון הבעל"ט, בו ייערך אי"ה הכנס המרכזי "מורשת בית יעקב" ויוכרז על ייסוד "שלוחת קראקוב" למחנכות תנועת "בית יעקב".
בכנס תשתתפנה מפקחות ומנהלות מערכת "בית יעקב", מחנכות ומורות וכל מי שחינוך הדור הצעיר יקר לליבה. תתחברנה לרעיון הגדול, תתחזקנה בצוותא ותקבלנה כלים למלאכת הקודש של חינוך בנות ישראל.

ימי העיון "מורשת בית יעקב" הינם מסורת רבת שנים, מידי שנה הם נערכים בבית המורה בבית המורה בית יעקב ע"ש הרב שצ'רנסקי כהכנה לחג מתן תורה.
הכנסים בסימן של "כה תאמר לבית יעקב" - אלו הנשים , מוקדשים להעמקה ולעיון במשנת תנועת "בית יעקב", בתפקיד הבת והאישה בישראל ובאתגרים המיוחדים הניצבים לפתחו של הדור שלנו.

רבנים ואנשי חינוך, רבניות דגולות ומחנכות חשובות, משתתפים ומלווים את ימי העיון "מורשת בית יעקב" מדי שנה, מעשירים את המאזינות בהגות יהודית חינוכית ומציידים אותן בהשקפת עולם טהורה.

השנה, ייערך הכנס אי"ה ביום שלישי ראש חודש סיון הבעל"ט, בסימן של מלאת שמונים שנה לפטירתה של הגב' שרה שנירר ע"ה, מייסדת "בית יעקב" (תרצ"ה- תשע"ה).
הכנס יוקדש לקריאה הבאה לביטוי במילים "שמעי בת וראי" - הכח של מילים לחולל מציאות חדשה, ולהביא שינויים מבורכים - אם אנו קשובים להם ופועלים בהשראתן.
מופע אומנותי ומיצג היסטורי יעלו את סיפורם של יחידים ששמעו מילים ובנו עולם, שזהו בעצם גם סיפורה של הגב' שרה שנירר ע"ה ותנועת "בית יעקב".

גולת הכותרת של הערב תהיה בעז"ה ההכרזה על ייסוד "שלוחת קראקוב" - מפגשי עיון ודיון למחנכות תנועת "בית יעקב". הצורך ביוזמה זו מתבקש נוכח סוגיות "הכאן והעכשיו" של דורנו, המחייבות ליכוד השורות, התכנסות אל הדגל של "בית יעקב", ריענון וליבון תפקידה של הבת והאישה בישראל ורעיונה של התנועה הקדושה.
בחלקו המרכזי של יום העיון שיוקדש לשאלה: "בית יעקב" מכאן -לאן?! , ישמעו דבריהם  של רבנים שליט"א על האתגרים הניצבים לפתחה של תנועת "בית יעקב" נוכח ניסיונות התקופה, שינויי העיתים וחילופי הזמנים.

בימים אלו נשלמות ההכנות לייסוד "שלוחת קראקוב", על ידי אישי ההגות ונשות המעש של "בית יעקב", המבקשים את הכוונתם וברכתם של גדולי ישראל שליט"א להצלחת היוזמה.

כמו כן הבטיחו את השתתפותן  בכנס אי"ה רבניות חשובות, בנות תלמידי חכמים ונשות תלמידי חכמים, אשר תלווינה את "שלוחת קראקוב" ב"ברכת הדרך", ותשתתפנה בפאנל מיוחד אשר ירומם את הרוח ויעשיר את הנפש. לצידן תחבורנה מחנכות דגולות, שידיהן תהיינה אמונות על ההיגוי והניווט של מפגשי "שלוחת קראקוב".

ההכנות ליום העיון מלוות בתפילה חמה: ה' יעזרנו וחפץ ה' בידינו יצליח, להגדיל את משנת "בית יעקב" ולהאדירה!רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים י"ט תמוז תשע"ח
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל י"ט תמוז תשע"ח
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו ט"ז תמוז תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
למדור לימודים ותעסוקה