ט"ו חשון תש"פ
איחוד במירון צילום: אברהם צמח - דוברות אור הרשב"י
ט65ירדא
אבי אפלבוים ט' אייר תשע"ה    19:45 מתנדבי איחוד הצלה יוצבו בכניסות לציון הרשב"י

ב"איחוד הצלה" השלימו את ההיערכות לקראת אירועי ל"ג בעומר ואבטחת מאות האלפים שיעלו לקבר הרשב"י בהר מירון. זאב קשש: "נערכנו השנה יחד עם שאר כוחות הביטחון והפקנו לקחים משנים עברו".

תכונה והיערכות שיא לקראת אירועי ל"ג בעומר, וכמידי שנה מאות רופאים פראמדיקים וחובשים מכל רחבי הארץ המתנדבים בארגון 'איחוד הצלה' יטלו חלק במערך האבטחה והסיוע הרפואי לרבבות העולים למירון. במקום יוקם חפ"ק מרכזי המצויד במיטב האמצעים הטכנולוגיים לניהול מבצעים מורכבים אשר מתוכו ינוהל המבצע כולו, ימוקמו נקודות ההזנקה עם צוותי רפואה רבים, וכן יובאו רכבי שטח מיוחדים לפעילות בהר מירון ובחורשות הסמוכות לעת הצורך.

המתנדבים יפעלו בצוותים ע"פ חלוקה למשמרות מסודרות בפריסה רחבה בכל המתחמים השונים בהר מירון, ובעקבות האסון בהלווית מרן הגר"ש וואזנר זצוק"ל יוצבו מתנדבים בכל הכניסות לציון הרשב"י, בסמוך לגרמי מדרגות, ובסמוך לטריבונות הענק (פארנצ'עס) על מנת להעניק סיוע רפואי מהיר לנזקקים במידת הצורך במהלך ההדלקות והאירועים השונים מחשש לאירועי נפילה מגובה ופציעות בשל הדוחק הרב השורר במקום".

עקב מזג האוויר השרבי שצפוי השנה קוראים בארגון להיערך בהתאם ולהימנע מאוד משהייה ממושכת במקומות צפופים באזור הציון ורחבות הריקודים הגורמות בעיקר להתעלפויות בשל הדוחק הרב, נושא עליו הוחלט בארגון לתת השנה דגש רב בפעילות.

באיחוד הצלה מזכירים לחולים במחלות כרוניות שיש להקפיד להביא עמם את התרופות שעליהם ליטול ולהימנע שבעתיים מכניסה מיותרת לאזורי דחק בעלי סיכון. כמו"כ, קוראים בארגון להיצמד לכללי הבטיחות והזהירות מאש בכל מתחם ההר והחניונים ולהרחיק את האש מחומרים דליקים, צמחייה או מקומות מעבר הולכי רגל.

היות והשנה חל ל”ג בעומר ביום חמישי יש צפי לעלייה בהגעת האורחים והמתפללים שחלקם ישהו במירון גם במהלך השבת לאחר ההילולה, מה שמחזק את החשיבות בחידוד הכללים והשמירה על כל כללי הבטיחות. בארגון "איחוד הצלה" מקווים כי בעקבות הציות להוראות וההערכות המוקדמת יופחתו קריאות החירום בל"ג בעומר.

כחלק מההיערכות הכוללת הגיעו ראשי ומנהלי אגפים באיחוד הצלה לסיור וישיבת היערכות בישוב מירון ובמתחם הציון לקראת אבטחת מבצע מירון.

זאב קשש יו”ר איחוד הצלה מסר לאחר הסיור: "איחוד הצלה נערך השנה באופן מיוחד יחד עם שאר כוחות הביטחון וההצלה לאור הפקות הלקחים משנים עברו ומהלווית מרן הגר"ש וואזנר זצוק"ל ישנה היערכות שונה בשטח, ראינו שיפור ניכר בהיערכות הבטיחותית שנעשתה ברמה הגבוהה ביותר, ובכל זאת אנו קוראים לציבור לקחת אחריות באופן אישי ולמנוע סכנת חיים, אנא הימנעו משהייה ממושכת במקומות צפופים כמו בהיכל הציון וברחבות הריקודים, מה שגורם להתעלפויות ולפציעות מיותרות בשל הדוחק הרב השורר במקום, ראינו שיפור ניכר בהיערכות הבטיחותית שנעשתה ברמה הגבוהה ביותר".

קשש הוסיף: "אנו נערכים לצד פעילות הסברתית וקריאה ממוקדת לציבור למניעת דוחק מיותר המונע אסון. ישבנו עם השר וקציני המשטרה לתיאומים אחרונים לקראת תחילת המבצע שיחל ביום רביעי והתיאום המושלם ניכר היטב בשטח. אנו מודים לשר ולקציני המשטרה, לחברי הכנסת ולראשי המרכז הארצי למקומות הקדושים על שיתוף הפעולה והסיוע לטובת אבטחת רבבות העולים לציונו הקדוש של הרשב”י בימי ל”ג בעומר, וקוראים לציבור להישמע להוראות הבטיחות וההגעה למקום ע”פ הוראות המשטרה ואגף התנועה".

נחי קליין ראש סניף איחוד הצלה בגליל שיפקד על מבצע האבטחה אמר במהלך סיור ההיערכות: "הסיור נערך בצל הפקות הלקחים, וכולי תקווה כי בהיערכות נכונה בשטח נעבור גם השנה את מבצע האבטחה בשלום למען אבטחת שלומם של רבבות העולים לתפילה בימי ל”ג בעומר, כמפקד מבצע האבטחה כבר קרוב ל-20 שנה, ניתן לומר על מבצע האבטחה כי אנחנו כבר למודי ניסיון להפעלת מערך האבטחה המורכב בתנאי שטח כמו הר מירון. השנה באיחוד הצלה ערוכים להענקת סיוע רפואי גם בחניונים ובדרכים המובילות לישוב מירון, יחידת האופנולנסים של איחוד הצלה סניף 'גליל' נערכת לסייע בצירי התנועה במידת הצורך ובכל מקרה חירום”.

באיחוד הצלה קוראים לשיתוף פעולה ולגילוי אחריות של כלל אלפי ישראל העולים מירונה לשפוך שיח ותפילה ביום המסוגל ל"ג בעומר, ומתפללים כי כולם ישובו לביתם בשלום ובבריאות.


חשד לפרשת שחיתות נוספת בה מעורבים חרדים י"א תמוז תשע"ח
בשל המתיחות האדמו"ר הורה על ביטול שבת גיבוש כ"ה אייר תשע"ח
אלפים בהדלקה המרגשת של ישיבת 'אורייתא' בהילולא דבר יוחאי כ"ב אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. הצלה
28/04/2015
איחוד
איחוד הצלה אין כמוכם אתם ח ז קים יש לכם כוננים שמחרפים נפשם למען השני אני יודע את זה מקרוב
הגב לתגובה
2. שתייה ממסוק
28/04/2015
חבלים ממסוק
יש לי רעיון האם מקובל שמסוק משטרתי או צהלי ינחית מידי פעם מטען שתיה ליד הציון לחלוקת מים כדי וע"מ שיישתו הציבור יוריד ממנוף עם חבל כמו שעושים בחיל הצנחנים כל שעה ביום כי אין מעבר כלל לשום גישה ובקושי ואנשים תמיד צמאים זה רעיון אני חושב שאסור לפסול אותו
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות