כ' אב תש"פ
עולם חסד
חזקי גולדברג ח' אייר תשע"ה    16:02 ביתר: אלמנות ויתומים יקבלו כרטיסי נסיעה למירון

גם השנה הודיעה עיריית ביתר עילית על סבסוד כרטיסי הנסיעה למירון עבור תושבי העיר. הכרטיסים יופצו במכירה מוקדמת. במקביל, דרש ראש עיריית ביתר ממשרד התחבורה, לאשר קו תחבורה סדיר ביתר - מירון.

בשורה לתושבי ביתר: גם השנה ממשיכה עיריית ביתר עילית במסורת סבסוד כרטיסי הנסיעה למירון. תושבי ביתר ישלמו גם הפעם מחירים מסובסדים ומוזלים, בדומה לתעריפי הנסיעה המסובסדים ע"י משרד התחבורה בקווים הרשמיים.

בנוסף, ארגון ביתר פמילי מייסודו של רה"ע מאיר רובינשטיין, יחלק כרטיסי נסיעה חינם אין כסף, לאלמנות ויתומים תשובי העיר, בהמשך לתמיכה הקבועה המחולקת ע"י הארגון, בערבי חגים ובימות השנה.

במקביל, פנה מאיר רובינשטיין במכתב מיוחד אל מר מאיר חן, ראש מנהלת הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, בבקשה דחופה לאשר קו ישיר קבוע מביתר עילית למירון וחזור, לאורך כל ימות השנה, וכן קו מיוחד ומתוגבר לימי ההילולא בל"ג בעומר.

במכתבו מציין ראש העיר, כי כבר מזה מספר שנים, הביעו בפניו ראשי משרד התחבורה את נכונותם העקרונית להשיק קו ישיר מביתר למירון וחזור; אולם עד עתה, השקת הקו נדחית פעם אחר פעם בתואנות שונות, וטרם אושרה על ידי המשרד.

לדבריו, בשנים האחרונות דאג משרד התחבורה למתן מענים לערים רבות, אולם בביתר – שכאמור, הינה העיר השלישית בארץ מבחינת הביקוש לקו כזה – טרם הופעל קו ישיר למירון, למרות פניותיו החוזרות ונשנות לאורך כל השנים.

רובינשטיין גם מזכיר, כי "אשתקד, לקראת ל"ג בעומר, נדברנו אודות הפעלת הקו, וסוכם בזמנו כי עקב קוצר הזמן הנושא יוסדר למצער רק לקראת השנה הבאה. שנה כבר חלפה; והנה שוב מתקרב ל"ג בעומר – והחשש עולה כי גם השנה ייאלצו אלפי החוגגים להיטלטל מביתר עילית למירון בדרכים-לא-דרכים ובעלות יקרה יותר.

"היעדר קו ישיר מסב סבל וצער גדול ומכופל לתושבי ביתר, אשר עקב הריחוק הגיאוגרפי ממירון – יותר מרוב ערי הארץ – מחייב נסיעה ארוכה ומתישה, וכשהנסיעה הינה במסגרות מאולתרות ולא בקו ישיר – הרי זה מוסיף קושי על קושי והופך את הנסיעה לקשה במיוחד".

את מכתבו חותם ראש העיר בדרישה: "אני חוזר ומעלה בפניך בזאת את דרישת אלפי התושבים, כי בזמן הקצר שנותר עד ל"ג בעומר יוסדר העניין אחת ולתמיד, עם השקת קו תחבורה ישיר בין ביתר עילית למירון. הנני בטוח שתענה לבקשה האלמנטרית; ובכך יזכו תושבי ביתר עילית להגיע להילולא בנסיעה ישירה ובטוחה, הישר אל מקום ההילולא, כמו אחיהם בכל הריכוזים החרדים".


ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים י"ב תמוז תשע"ח
מול הכותל: שבת התאחדות של נדבורנה ביתר בראשות האדמו"ר י"א תמוז תשע"ח
ילד בן תשע מביתר עילית נהרג מפגיעת אוטובוס ג' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי