ט' חשון תשפ"א
יום גיבוש
ישראל הלוי ז' אייר תשע"ה    16:01 יום גיבוש לאימהות לילדי PDD חניכי 'שתילים ירושלים'

יום מרענן, מגבש, מחזק וחווייתי לאימהות לילדים בעלי לקויות תקשורתיות המאובחנים עם אוטיזם, נערך על ידי בית ספר 'שתילים – ירושלים'. ילדים אלו מהווים אתגר יומיומי למשפחותיהם ובמיוחד לאימהות, וההתרעננות מהמטלות והמשימות היומיומיות ונטילת פסק זמן מההתמודדות היומיומית הינה מציאות מחייבת ונדרשת.

ביה"ס 'שתילים' העומד תחת ניהולה של הגב' ליסה ליבוביק, ממוקם בשכונת הר נוף בירושלים, והוא ממתמחה בטיפול בילדים ובנערים בגילאי 3-21 המאובחנים כבעלי לקות PDD.

יום הגיבוש שכולו חוויה, הנאה והפתעה לאימהות התנהל תחת הקונספט 'בשבילך', ובמהלכו הופתעו האימהות מפעילויות ייחודיות מתאימות ולקבל מתנות מעוצבות עם הכיתוב 'בשבילך'.

יום הגיבוש נערך במלון היוקרתי "ניר עציון". שם לאחר כיבוד קל נהנו האימהות בבריכת המלון, במתקני ספא ומרחבי דשא מוריקים, לאחר מכן הפעילו העובדות הסוציאליות בטוב טעם הפעלה מגבשת ובה ניתנה הזדמנות לאימהות להביע ולשתף באתגרים היומיומיים דרך הומור, שירה, ציור וסיפור.

חיזקה את האימהות הרצאתו המאלפת והמיוחדת של פה מפיק המרגליות הרב מרדכי נויגרשל שליט"א שבה נתן חיזוק ועידוד לאימהות המתמודדות, והשווה את גדולתן לגדולת אמו של ה"חפץ חיים".

לדברי מנהלת בית הספר הגב' ליבוביק, "בית הספר רואה כחלק מתפקידו לעזור להורים בהתמודדות הרגשית והטיפולית עם ילדיהם, תוך יצירת הלימה בין המוענק במסגרת הלימודים למה שניתן ונדרש להעניק לו בבית. לשם כך נבנית מערכת הדרכה ותמיכה אינטנסיביים ע"י צוות עובדות סוציאליות ומומחים מקצועיים, מהשורה הראשונה מהתחום, ותכנית יום הגיבוש היה חלק מכך".

לסיום התקיימה הופעה מלאת הומור וטעם מבית היוצר של בתיה ודיני. האימהות שבו לביתן מלאות עידוד ותמיכה, ויצאו עם תכשיט מעשה ידיהן, שי מכובד, הפתעה לילד שבבית, ובעיקר עם מצברים של כוחות מחודשים להמשיך להעניק אהבה אינסופית ולהתמודד עם הקושי.

יצוין, כי במסגרת רשת מוסדות 'שתילים' אף פועלים תלמוד תורה וישיבה לילדים ונערים בעלי ליקוייPDD , במצב תפקוד גבוה יותר. במסגרת מוסדות אלו ניתנת הזדמנות הולמת לחניכים להשתלב בחברה הנורמטיבית במהלך חייהם, כמו גם מענה מקסימלי להורים ולמשפחות.


יום הוקרה וגיבוש ארצי למתנדבי 'איחוד הצלה' א' אלול תשע"ג
מתנדבי וכבאי בני ברק הצפינו ליום גיבוש ט"ו אלול תשע"ב
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות