כ' אב תש"פ
צילום: צילום לדעת
התפרצות התושבים
מוטי גולד ב' אייר תשע"ה    01:09 צפו: תושבים בביתר מפגינים מול בית ראש העיר

תושבים מרחוב הרב ש"ך בעיר ביתר, הפגינו הערב מול ביתו של ראש העיר, זאת לאחר גל גניבות לאחרונה ששיאו בפריצה הלילה בבית בו שהו הדיירים, שגילו לפתע מעל מיטתם את הפורץ הפלסטיני. ראש העיר הנחה את הגורמים השונים להביא פתרונות נוספים למכת הגניבות.

תושבים מרחוב הרב שך בביתר עילית, הפגינו הערב מול ביתו של ראש העיר מאיר רובינשטיין, כשאליהם מצטרפים חברי מועצה מהאופוזיציה, בטענה כי ראש העיר לא פועל מספיק נגד מכת הגניבות המתרחשת ברחוב מגוריהם.

הסיבה להפגנה באה על רקע פריצה שהתרחשה הלילה באחד הבתים, שעה שהדיירים נמו שנתם, כשלפתע גילה אב המשפחה את הגנב – פלסטיני תושב הכפר הסמוך כשהוא מעל מיטתו. בעקבות מקרה זה, ולאור גל הגניבות האחרון, החליטו תושבי הרחוב שלא לשתוק עוד ויצאו להפגין מול ביתו של רובינשטיין.

במודעות שפרסמו הערב טענו כי למרות שבעבר העירייה התקינה מצלמות, בפועל לטענתם הן לא פועלות ברוב הזמן, וכאשר כן פועלות הן אינן מותאמות לראיית לילה. גם לגבי הסיירים טוענים התושבים באותו רחוב, כי אף פעם לא נכנס סייר בין הבניינים בציר הגדר, בשל גישה לקויה. לגבי המקרה הספציפי שאירע הבוקר בו גילה תושב הרחוב את הפלסטיני מסתובב בתוך ביתו, נטען כי רכב הביטחון הגיע רק כעבור חצי שעה מרגע הקריאה. התושבים שהפיצו הודעות ברחוב טענו כי ראש העיר לא עונה ומתחמק מבקשות וקריאות התושבים, והם אינם רוצים עוד דיבורים אלא מעשים.

כאן המקום לציין כי לצד טענת התושבים שלא נעשה דבר, רק לאחרונה נפגש ראש העיר עם מספר תושבי הרחוב כשהוא מביא לאותם בתים קצינים בכירים ואנשי ביטחון של העיר, בכדי לתת מענה לגניבות ולפריצות בגדר.

משה גלסנר דובר העירייה, הגיב לאתר לדעת ואמר כי רמת הביטחון בעיר ביתר היא מהגבוהה בכל הארץ, וגם מקרי הפריצות וגניבת הרכבים נדירה. עם זאת הוא אמר כי כאשר יש פריצות – והלילה היו פריצות, הדבר יוצר הד בשל חריגות העניין.

גם הוא התייחס לעובדה שערבים חודרים אל העיר. לדבריו הם מגיעים בלילה וחותכים את הגדר וכל זה קורה למרות מערך המצלמות שקיים ועובד. גלסנר אמר כי ראש העיר החליט בעקבות המקרה לתגבר את מספר המצלמות, ובנוסף לתגבר את הסיירים באותו מקום, כאשר בתקופה הקרובה תועמד ניידת במקום מבלי להסתובב במקומות נוספים בעיר.

בתגובה של העירייה נכתב כי העירייה רואה בחומרה רבה את הפריצות שהיו הלילה בעיר, ותעשה הכל יחד עם גורמי הביטחון, בכדי למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד.  ראש העיר מאיר רובינשטיין הנחה את הגורמים המקצועיים לבדוק עלויות הקמת גדר ביטחון חשמלית לעיר, ומציאת מקורות תקציביים לכך, ממשלתיים או פילנטרופים, זאת על רקע העובדה כי הצבא אינו מממן הקמת גדר שכזו. צוותים מתוגברים של עובדי העירייה טיפלו מיד בבוקר בתיקון הפרצות שבוצעו בגדר. 


בשלב זה, הנחו ראש העיר ומחזיק תיק הביטחון מיכאל נקי, להעמיד במשך כל הלילה סיור קבוע במקום, זאת עד למציאת פתרון אחר. כאשר בנוסף, לדרישת העירייה, יגבירו הצבא והמשטרה את הסיורים מעבר לגדר. 


בעירייה מבקשים לציין, כי רמת הביטחון בביתר גבוהה בהרבה מהמקובל, ואירועי פריצה וגניבות רכבים נחשבים חריגים, זאת עקב היותה של העיר מוקפת גדר ומעובה במערך אבטחה מתקדם כולל מצלמות היקפיות, מערך סיורים ושיתוף פעולה הדוק עם המשטרה והצבא. למרות זאת, נחושה העירייה למנוע גם מקרים בודדים, המסכנים את ביטחונם של תושבי העיר.

בהכנת הידיעה השתתף לוי אשכנזי

ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים י"ב תמוז תשע"ח
ילד בן תשע מביתר עילית נהרג מפגיעת אוטובוס ג' סיון תשע"ח
שריפה במרכז המסחרי בביתר עילית כ"ט טבת תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. שימו לב שכל ה'הפגנה' היא מסביב לזיידה
21/04/2015
יענקי
גם המאזדה 3 עליה נשענים הבודדים ש'הפגינו' היא רכבו של זיידה
הגב לתגובה
2. פתאום גם הביתריסטים יודעים להפגין
21/04/2015
אלי
זה כבר לא טרטור וגזל שינה כפי שצועקים על הסיקריקים
הגב לתגובה
3. במה כזאת להפגנה של עשר איש?(ל"ת)
21/04/2015
guby

הגב לתגובה
נותנים במה לכל אחד(ל"ת)
21/04/2015
איכס

הגב לתגובה
כל הכבוד הרב זיידה(ל"ת)
21/04/2015
דוד

הגב לתגובה
כמובן, אך ישנם פרופורציות(ל"ת)
21/04/2015
guby

הגב לתגובה
4. הפקרת הבטחון
21/04/2015
יצחק
זה כלל לא סוד שרמת הבטחון בביתר שואפת לאפס , גם אם הדובר המסור יגיב מאה פעם שרמת הבטחון היא מהגבוהה בארץ התושבים יודעים את האמת , כבר כמה חודשים שמתריעים בפני ראש העיר שהמצלמות לא עובדות כלל וזה אפילו לא מזיז לו את קצה הצפורן, אני מרחם על מיכאל נקי מחזיק תיק הבטחון על הסבל שהוא עובר שהוא לא יכול לפעול כלום על אף שהוא מאד רוצה.
הגב לתגובה
5. ראש העיר
22/04/2015
ברסלבר
רובנשטיין חזק ואמץ מאיר פרוש עושה לך בית ספר על גדר ושלוח לך מפגינים בעת ובעונה שניפגש אם האדמו''ר מבויאן להריץ מתחרה אחר לכס ראשות העיר נקווה שתסולק יחד עם פרוש ותנו לאנשי מקצוע ברמה לנהל עיר ולא כמה טשלמחריים
הגב לתגובה
6. שמועות
22/04/2015
קובי
שמועות עקשניות מסתובבות על כך שמאיר רובינשטיין בנה לו וילה במושב מירון, האם זה נכון? אם כן אז מאיפה הכסף ממשכורת של ראש עיר?
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי