ט"ז תמוז תש"פ
צילום: ארכיון
נקי אחרי פסח
אבי אפלבוים כ"ו ניסן תשע"ה    12:08 כמה זבל פינו בבני ברק במהלך מבצע פסח?

אכפת לי שיהיה כאן נקי: כמויות חסרות תקדים בהיקף של 11,262 טון פסולת רגילה, גרוטאות וקרטונים פונו בבני-ברק, במבצע עירוני רחב היקף לקראת חג הפסח, לעומת 9465 טון פסולת בשנה קודמת.

עם סיום מבצע האבטחה והסדר הגדול בחג הפורים, נפתח המבצע העירוני הגדול, תחת הכותרת "אכפת לי שיהיה כאן נקי", והוא זכה להצלחה מירבית, כאשר העיר נראתה מצוחצחת וממורקת בתום שבועות של עבודה מאומצת יומם וליל של עובדי אגף התברואה של העירייה, בתיאום עם כל אגפי ומחלקות העירייה.

לצורך זה הקים ראש העיר חנוך זייברט צוות חשיבה וביצוע של כל מנהל האגפים והמחלקות הנוגעים בדבר – תשתיות ופיתוח, הנדסה, תברואה, תאורה, תחבורה, נטיעות, פיקוח ושילוט. בראש הצוות עמד ישראל דרנגר, ראש מטה רה"ע.

במסגרת מבצע ביעור חמץ התקיימה פעילות ענפה ביותר, שכללה תוספת  עשרות רבות של כלי רכב לניקיון בכל אזורי העיר בני ברק ומשמרות עובדים.  בנוסף תוגבר אגף התברואה של העיריה במנופים רבים, רכבי דחס, פינוי מיכלים, משאיות תברואה ומשמרות נוספות של עובדים.

כלי רכב מיוחדים גם הוכנסו לרחובות קטנים שלמשאיות גדולות יש קושי להיכנס אליהם, כדי לאפשר עיר נקיה בחג. האגף גם תיאם עם מארגני מקומות לחלוקת "קמחא-דפסחא" לקראת החג על שיתוף פעולה ופינוי השאריות ע"י משאיות האגף.

בנוסף לניקיון היסודי הכללי ברחבי העיר, נקבעו צירי פעולה בהם הושם דגש על עבודות כניקוי לוחות מודעות, סילוק שאריות כרזות, סימוני כבישים, תאורה, השלמת גידור בגינות ציבוריות, ניקיון מעקות פגומים, תיקון גדרות הפרדה באיי תנועה, מחיקת גרפיטי מעשרות מקומות, סילוק כרזות ושלטים מסחריים פיראטיים באזורים שונים, פינוי רכבים נטושים ועוד.

לצורך ביצוע ניקיון יסודי בכל אזורי העיר נוקו, באופן מאסיבי, מגרשים, באמצעות טרקטור של אגף התברואה, וגזם פונה מהחצרות בשיתוף פעולה הדוק עם התושבים, לאחר מסירת הודעה על כך למוקד העירוני, בהתאם לפרסומי העירייה לקראת החג.

המוקד העירוני תוגבר בכח-אדם לקראת החג, ולקראת החג  נתקבלו בו למעלה מ-20,000 פניות, בעיקר תברואה  וכדומה. כל הפניות טופלו לשביעות רצון הפונים, שמסרו זאת בעקבות בקשה טלפונית של המוקד לבדיקת תוצאות הטיפול בפניות. כדי להגביר את שיתוף הפעולה עם תושבי העיר, פורסמו בלוחות המודעות ובכלי תקשורת הנחיות ובהן זמנים מדוייקים בכל הנושאים העוסקים בניקיון ובשיפור חזות העיר, כגון פינוי למתקני מיחזור, מתקני גניזה, זמני פינוי פסולת בנייה ועוד.
 
עשרות מיכלים לביעור חמץ הונחו ברחובות שונים בעיר בשעות הלילה, ובפינויים הוחל כבר משעות לפנה"צ אל מחוץ לעיר. לייעול העבודה הוצמדו לכל מכולה משאית ומכשיר לשטיפת השטח לאחר הפינוי. ואכן שיטה זו הוכיחה את יעילותה, כאשר עד לשעה 2 בצהריים פונו כל המיכלים אל מחוץ לעיר.


צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? י"ג תמוז תשע"ח
ואלו התירוצים שנשמעו בבני ברק למס הכנסה ו' תמוז תשע"ח
צפי לפקקים ועומסי תנועה כבדים היום בבני ברק כ"ז סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי