ל' שבט תש"פ
מאחלים הצלחה
אשר הלפרין ה' ניסן תשע"ה    17:37 במערכת הבריאות מחכים לליצמן "יקדם רפורמות חשובות"

בכירי מערכת הבריאות בישראל מברכים על חזרתו הצפויה של יעקב ליצמן למשרד הבריאות, ומציינים כי בכוונתם לראות בהצלחתו, מתוך תקווה שימשיך ברפורמות בהם התחיל בתקופת כהונתו הקודמת כסגן שר במעמד שר הבריאות.

ביהדות התורה מתנגדים עקרונית לתפקידי שרים, ובשל כך יכהן חבר הכנסת יעקב ליצמן בתפקיד סגן שר במעמד שר הבריאות, כפי שהיה לפני שני קדנציות, בעוד ראש הממשלה בנימין נתניהו יחזיק בתואר שר הבריאות.

ליצמן חזר והבהיר היום כי בכוונתו לדרוש שהרפורמה בתחום הסיעוד והמשך הרפורמה בבריאות השן לילדים יעוגנו כבר במסגרת ההסכם הקואליציוני. במענה לשאלת "גלובס" האם המימון לרפורמה תגיע מהעלת מס הבריאות ענה ליצמן "אין לי בעיה לשמוע חלופות אחרות להעלאת המס, העיקר שהרפורמה תובטח ותיושם".

בעיתון הכלכלי 'גלובס' מזכירים כי רפורמת הסיעוד של ליצמן כוללת במרכזה הקלה משמעותית על משפחות בהן קשישים סיעודיים, זאת על ידי ביטול החובה הקיימת ולפיה גם בני משפחתו של הקשיש מוכרחים לעבור מבחני הכנסה.

המשמעות היא שרק מצבו הכלכלי של החולה הסיעודי ייבחן לצורך קביעת זכאותו, ללא קשר למצבם של יתר בני המשפחה. במשרד הבריאות קבעו בזמנו כי עבור מרבית האוכלוסייה בישראל, העלאת מס הבריאות תשתלם יותר ביחס לפרמיות המשולמות כיום לביטוחי הסיעוד וביחס לנטל הכבד שמוטל כיום על בני המשפחות.

בתחום השיניים מתכוון ליצמן להמשיך ברפורמה שהקפיאה יעל גרמן עם כניסתה לתפקיד שרת הבריאות: לממן טיפולי שיניים משמרים לילדים גם בגילאים 12-18, לאחר שהכניס לסל הממלכתי טיפולים לילדים בגילאים 0-12.

רוב הגורמים במערכת הבריאות שמחים היום על חזרתו של ליצמן למשרד הבריאות, בעיקר לאור ההיכרות שלו עם המערכת והרקורד שלו כמי שהצליח לגייס משאבים – בהם תוספות שכר ומענקים לרופאים, תקנים למיטות אשפוז והכפלת הרישיונות למכשירי MRI.

יותר מכל, אומרים היום במערכת הבריאות, ליצמן לא צריך חודשים ארוכים כדי ללמוד על תחלואיה של המערכת ואין לו שום כוונה להקים עוד ועדה בעניין – רמז לטראומה מוועדת גרמן שישבה על המדוכה מעל שנה תמימה ובסופו של דבר המלצותיה נתקלו כבר בהליכה לבחירות. ליצמן מעיד על עצמו כמי שיודע "לחתוך" ולהכריע מהר – יש מי שיאמרו מהר מדי.

בין בכירי מערכת הבריאות המרוצה מחזרתו של ליצמן למשרד הבריארות נמצא גם מנכ"ל שירותי בריאות כללית, אלי דפס, שאמר היום "אני שמח על כך שתיק הבריאות נמצא במרכז התעניינות המפלגות. לרב ליצמן זכויו רבות ביישום רפורמות משמעותיות במשרד. אני מאחל לו קדנציה ארוכה שתאפשר לו לתכנן וליישם תיקונים במערכת כולה".

ליצמן מעריך: בחירות במאי - אך נדרש פתרון לגיוס ח' תמוז תשע"ח
מה מאחוריי דרישת ליצמן לסגור את 'מחנה יהודה' י"ח סיון תשע"ח
ליצמן וגפני לנתניהו: יש לזרז מיידית את חוק הגיוס ב' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. ליצמן תותח !!!
25/03/2015
מאיר בני ברק
הוא עוזר לאנשים במסירות
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות