ט' חשון תשפ"א
צילום: ישראל ברדוגו
חסד של אמת
שלום בר ששת כ"ז שבט תשע"ה    16:06 56 מתנדבים חדשים הצטרפו למשפחת זק"א

בטקס מרשים ומושקע שהתקיים ביום רביעי באולם גבעת הקיבוצים בקריית המדע ברחובות, צורפו 56 מתנדבים חדשים ליחידת זק"א מרחב שפלה. וזאת אחרי שסיימו בהצלחה את קורס זק"א שנמשך כחצי שנה.

בטקס מרשים ומושקע שהתקיים ביום רביעי (12.2) באולם גבעת הקיבוצים בקריית המדע ברחובות, צורפו 56 מתנדבים חדשים ליחידת זק"א מרחב שפלה. וזאת אחרי שסיימו בהצלחה את קורס זק"א שנמשך כחצי שנה, בקורס המקצועי למדו המתנדבים כיצד לפעול בזירות אסון של אירועי מוות קשים כגון פיגועים, תאונות דרכים, התאבדויות, זירות רצח וכדו', כמו גם כל מה שקשור בזיהוי בפן המקצועי וההלכתי.

את הקורס העבירו מיטב המומחים המקצועיים של משטרת ישראל בתחומים של: זיהוי פלילי, חבלה, אגף התנועה ועוד. את הפן ההלכתי העביר יו"ר ועד רבני זק"א הרב יעקב רוז'ה.

טקס סיום הקורס של 56 המתנדבים החדשים, חלוקת התעודות והציוד, היה גם לערב הצדעה לכלל מתנדבי זק"א מרחב שפלה תחת פיקודם המקצועי והמסור של מנדי חביב מפקד המרחב, ומשה גמרו מפקד המחוז, על שנים של עבודת קודש נאמנה בהם הם פועלים במסירות נפש, ללא לאות בכל מצב ובכל תנאי באירועים טראגיים ובחשיפה למראות ומחזות קשות מנשוא, תוך כדי קידוש השם שאין למעלה הימנו.

באירוע בו השתתפו מאות מתנדבים ואישי ציבור נכחו ונשאו דברים ראש עיריית רחובות מר רחמים מלול, יו"ר ועד רבני זק"א הרב יעקב רוז'ה, מפקד יחידת זק"א מרחב שפלה מנדי חביב, יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב, רב מחוז מרכז רפ"ק הרב אשר מלמד, ממ"ר שפלה תת ניצב יהודה בן עטר, סגן ראש מועצה אזורית עמק לוד ויו"ר וועד כפר חב"ד ר' בנימין ליפשיץ, סגן ראש העיר מר מתן דיל, מנכ"ל זק"א דובי ויסנשטרן, מפקד זק"א מחוז מרכז ר' משה גמרו, ראש העיר לוד ר' יאיר רביבו, קצין המתנדבים של המרחב רפ"ק שלמה ג'ורנו, מפקדי תחנות וקציני ושוטרי מרחב שפלה.

מפקד המרחב תנ"צ יהודה בן עטר ציין במיוחד ושיבח את מנהיגותו הייחודית של מפקד זק"א שפלה מנדי חביב האמון על פעילותם של המתנדבים במשך כל השנה. "בכל פעם שאני רואה אתכם בזירות אירוע, עוברת בראשי המחשבה על מלאכי זק"א שהם הזריזים והראשונים המגיעים לזירת האירוע והאחרונים לעזיבתו, והכל בהתנדבות מלאה בהתעסקות בדברים קשים בהצלת חיים ובמתן כבוד למת, מעשיכם הכבירים מעניקים לנו את החוסן הרוחני הנדרש לפעילות משטרת ישראל".

יהודה משי זהב יו"ר זק"א, אמר בטקס: "זה מרגש בכל פעם מחדש לראות מתנדבים נוספים עם ברק בעיניים שמצטרפים למעגל העשייה וההתנדבות בהתעסקות בפעילות הקשה של 'חסד של אמת'. ארגון זק"א גודל ומתרחב ולכן יש חשיבות רבה במתנדבים חדשים. אני מתפלל ומייחל שידי המתנדבים יהיו מובטלות. תפקידכם כמתנדבים בארגון זק"א הוא לא רק לעשות הכל למען כבוד המת, אלא לזכור תמיד שאתם חיילים גם תחת הכובע השני של זק"א – זה קירוב אחים, לעשייה של קידוש השם וקירוב לבבות".

במהלך הטקס קיבלו תעודות הצטיינות על פעילותם המסורה בזק"א שפלה, המתנדבים: משה חדד מכפר חב"ד, יעקב פיטרמן ראשל"צ, יצחק ברינבאום לוד, דרורי נריה רחובות.

את הערב הנעימו תזמורת משטרת ישראל, והאמן מנדי ברוד. בערב הוגש ארוחת ערב חגיגית בניצוחם של השפים ברק סבג ואיציק חדד. על המסכים הוקרן סרט תדמית של פעילות היחידה בשנה האחרונה. שנערך ע"י שניאור שיף. לסיום ולקינוח הופיע הבדרן שמעון רגב.

את האירוע הנחה הרב שניאור חביב ובסיומו חולקו תעודות מתנדב וציוד אישי ל-56 מתנדבים חדשים שהצטרפו ליחידת זק"א שפלה. הפקת הערב היה בחסות מוישל'ה גוטמן "בדוק ובטוח".


הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין ט"ו תמוז תשע"ח
ראשי זק"א ישראל התייעצו הלכתית אצל הרשל"צ הגר"י יוסף כ"ד סיון תשע"ח
הוכנס ספר תורה לזק"א ת"א שמיועד למשפחות אבלות ג' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות