ט' חשון תשפ"א
מד"א בכוננות צילום: דוברות מד"א
אוויר מזוהם
שלום בר ששת כ"א שבט תשע"ה    19:45 בגלל האובך: מד"א טיפלו היום ב-130 מקרי בעיות נשימה

בשל האובך הכבד וזיהום האוויר השורר בכל רחבי הארץ, במד"א ממליצים לחולי לב , חולים כרוניים בדרכי הנשימה, קשישים ותינוקות להימנע מלצאת החוצה ולשהות במבנים עם חלונות מוגפים.

במד"א ערוכים לטפל בנפגעים כתוצאה ממזג האוויר והאובך שהחל הבוקר (10.2). החל מהשעה 07:00 בבוקר ועד 19:00 בערב טיפלו צוותי מד"א בלמעלה מ-130 בני אדם הסובלים מבעיות נשימה.

האובך עלול להזיק לאוכלוסייה רגישה ובמד"א ממליצים להימנע מפעילות מאומצת ולהישאר במקום סגור ככל הניתן עד שמזג האוויר יתבהר. במקביל במד"א ערוכים גם בכוננות שלג לקראת השלג הצפוי לרדת ברמת הגולן ובפסגות הרי הגליל.
 
בעת השתוללות רוחות חזקות ברחבי הארץ, עלולים חפצים רבים להינתק ממקומם, לעוף במהירות רבה ולפגוע בעוברים ושבים. על כן, יש להקפיד לחזק חפצים שונים הנמצאים בחוץ, כגון כסאות ושולחנות גן, עמודי תאורה, חבלי כביסה ומתקנים לתליית כביסה הנמצאים בחוץ, צעצועים ועוד על מנת שלא יפגעו בקהל החולף ברחובות. חשוב להקפיד ולהיזהר במהלך פתיחת וסגירת חלונות שיכולים להיטרק בעוצמה רבה עקב הרוחות הנושבות בחוזקה.
 
מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין, הנחה את הכוחות הפועלים באזורים צפוי לרדת שלג, לנקוט בשורת צעדים שתביא אותם למוכנות הגבוהה ביותר האפשרית על מנת שיוכלו להעניק שירות מלא, מהיר ומקצועי לתושבי האזור גם בתנאי מזג אויר קשים במיוחד.
 
בין היתר, הונחו כוחות מד"א לתגבר את המשמרות בעובדים ובמתנדבים, על מנת להעניק מענה מלא במידה ויהיה ביקוש גובר לשירותי מד"א עקב האובך ברחבי הארץ ובשל בעיות עבירות לכלי רכב פרטיים, דבר שעלול לגרום לקריאות רבות יותר לאמבולנסים.
 
אמבולנסים של מד"א עם הנעה קדמית (4X4) הועמדו במצב הכן על מנת שיוכלו לעבור במהירות וביעילות גם במקרים של הצפות או שלג הנערם על הקרקע. בנוסף עשרות ג'יפים מיחידת הג'יפים המיוחדת של מתנדבי מד"א ירתמו לכל המשימות הנדרשות בימי מזג האוויר הצפוי, ולאמבולנסים הוכנס ציוד רפואי ייעודי לטיפול בפגיעות קור. גם בשירותי הדם של מד"א ערוכים לספק את מנות הדם על פי הצורך גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים.
 
במד"א הופצו הנחיות לנהיגה בטוחה בגשם ובשיטפונות עבור כוחות ההצלה של מד"א, שתאפשר שמירה על חייהם של אנשי הצוותים הרפואיים. 
 
במזג אויר קר קיימת חשיבות רבה לשמירה על אוכלוסיה שיכולה בקלות להיפגע מפגעי הקור- בעיקר קשישים ותינוקות. על כן, מחדדים במד"א את ההנחיות לשמירה על ביטחונן של אוכלוסיות אלה: לא לקחת סיכונים מיותרים- במקרה חירום הדורש פינוי לבית החולים בתנאי מזג אוויר קשים, צרו  קשר עם מד"א בקו החרום 101 ואל תצאו עם רכבכם הפרטי לכביש.

מחר צפוי לפקוד את ישראל גל של אובך ואבק ז' שבט תשע"ו
עליה של עשרות אחוזים בפניה למד"א בעקבות האובך כ"ו אלול תשע"ה
חודשה התעופה בין מרכז הארץ לאילת כ"ו אלול תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות