ד' תשרי תשפ"א
הרב אורדנטליך - רבה הראשי של ביתר נואם צילום: שלומי כהן
שבת היא מלזעוק
אבי אפלבוים י"ד שבט תשע"ה    16:44 מאוחדת השיקה מוקד שבת לטובת תושבי ביתר

הישג מרשים לראש עיריית ביתר מאיר רובינשטיין: מאוחדת השיקה מוקד שבת רפואי מתקדם לטובת תושבי ביתר. במעמד חנוכת המוקד השתתפו רבני העיר, חברי בד"ץ ביתר עשרות רבנים דיינים ומורי הוראה בעיר ובנוכחות מנכ"ל מאוחדת מר זאב וורמברנד, ראש העיר, סגניו ובכירי העירייה.

תושבי ביתר עילית לא ידרשו להיטלטל לבתי חולים בשבת על מנת לקבל טיפול רפואי ראשוני. זו הבשורה המרנינה שהתקבלה אצל תושבי העיר, עם השקת מוקד השבת של מאוחדת שיפעל מידי שבת וחג משעת סגירת המרפאות ביום שישי ועד צאת השבת ברציפות.

החל מהשבת - עשרות אלפי תושבי העיר ביתר עילית יזכו מעתה לטיפול רפואי ראשוני בעת הצורך בשבתות ובחגים במוקד החירום שפתחה מאוחדת.  במוקד השבת יינתן מענה ע"י רופא משפחה, רופא כירורג לטיפול בפציעות וחתכים, וכן שירותי מוניטור נשים שאת תוצאותיו יאבחן רופא נשים כונן.

יש לציין, כי עד עתה לא היה קיים בעיר מענה חירום רפואי מקומי רצוף לאורך כל שעות השבת והחג. כעת, לאור שיתוף פעולה בין עיריית ביתר עילית להנהלת מאוחדת, נפתח המוקד המשודרג, שיפעל רצוף משעות הצהריים בערב שבת  עד צאת השבת.

בטקס חגיגי ומרשים שנערך באולם מועצת העיר, לרגל חנוכת המוקד, השתתפו רבני העיר הגאון רבי דוד צבי אורדנטליך שליט"א והגאון רבי יעקב תופיק שליט"א, חברי בד"ץ ביתר ועוד ועוד  עשרות מרבני העיר, דיינים ומורי הוראה, לצד ראש העיר, מחזיק תיק הבריאות וחבר הנהלת העיר הרב חיים ויסברג, מ"מ רה"ע, סגנים ובכירי העירייה.

בנוסף השתתפו מביאי הבשורה והאחראים להקמת המוקד, מנכ"ל מאוחדת מר זאב וורמברנד, מנהל מחוז ירושלים מר טל שאול, מנהל תחום פרויקטים ויועץ למנכ"ל מאוחדת - ד"ר דוד מורל, מנהל השיווק במחוז ירושלים  הרב משה ברים, מנהל המרחב מר תומר זקן ובכירים נוספים.

במהלך האירוע דנו ראשי מאוחדת עם רבני העיר ומורי ההוראה על שיתוף הפעולה בנושאי רפואה והלכה, כשהרבנים מדגישים את האוזן הקשבת מצד הנהלת מאוחדת.

מנכ"ל מאוחדת מר זאב וורמברנד אמר בדברים שנשא: "מאוחדת שמה דגש לשרת את כל לקוחותיה ובפרט את האוכלוסייה החרדית שמאוחדת היא המבטחת את רוב רובו של ציבור זה, בצורה הטובה והראויה ביותר.

מאוחדת קשובה לצרכי הציבור ולרבנים. במאוחדת מבינים כי השקט הנפשי של ציבור שומרי התורה והמצוות, גם בשבת ובחג הוא חשוב, ולכן ראינו חשיבות בהקמת המוקד שיפעל ברציפות".


המרא דאתרא הגאון הרב  דוד צבי אורדנטליך הודה בדבריו למאוחדת על היוזמה, ואמר: "מאוחדת ידועה כמי שעושה רבות בתחום הרפואה למען תושבי ביתר וכל זאת על פי כל כללי ההלכה ובשיתוף פעולה עם הרבנים, עכשיו הוסיפו נדבך חשוב לתועלת תושבי העיר ועל כך מגיעות להם תשבחות".

ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין אמר: "בשם עשרות אלפי תשובי העיר, אני מודה להנהלת קופ"ח מאוחדת שנעתרה לפניותינו והשקיעה בהקמת המוקד הרפואי. זהו יום חג לעיר. מעתה יוכלו עשרות אלפי תושבי העיר  לקבל מענה רפואי מיידי במהלך השבת ולא יצטרכו לכתת רגליהם למענה מחוץ לעיר במהלך השבת.

עצם העובדה שיודעים שיש פתרון רפואי בעיר, כבר יאפשר  גם לרבבות התושבים הבריאים, מנוחת הנפש בשבת.  אני מברך את מאוחדת שלקחה והובילה את היוזמה"

אין לי ספק שציבור תושבי העיר יידעו להכיר טובה לקופה שנענתה לצרכי התושב והרימה את הפרויקט החשוב הזה שאנו מצפים לו מזה שנים רבות, הרב רובינשטיין הודה באופן אישי לתושב העיר ר' משה ברים שעמד מקרוב אחר קידום העניין מתוך הכרות קרובה לצרכיה של עירנו .


בסיום דבריו העניק ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין שי למנכ"ל מאוחדת מר זאב וורמברנד, כהוקרה והערכה בשם כלל תושבי העיר על הדאגה המיוחדת לצרכי התושבים.

מנהל המרחב מר תומר זקן מציין, כי "ביתר היא ספינת הדגל של מרחב דרום ירושלים. אנחנו משקיעים במקום את מירב הרפואה המקצועי ביותר וב"ה תושבי ביתר מחזירים לנו אמון.

לא בכדי חמישים אחוז מהתושבים הם לקוחות מאוחדת. יצוין כי המוקד יתן מענה לכלל תושבי ביתר לפי ההסכמות שיגיעו עם יתר קופות החולים בעיר".ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים י"ב תמוז תשע"ח
מול הכותל: שבת התאחדות של נדבורנה ביתר בראשות האדמו"ר י"א תמוז תשע"ח
ילד בן תשע מביתר עילית נהרג מפגיעת אוטובוס ג' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. איפה המרפאה תהיה? באיזה רחוב?(ל"ת)
04/02/2015
יעל

הגב לתגובה
2. בכל עיר יש את זה. רק בביתר נזכרו עכשיו(ל"ת)
05/02/2015
avi i.

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי