י"א תמוז תש"פ
צילום: משה גולדשטיין
שלומי סגל ב' שבט תשע"ה    19:53 מרכז אגו"י התכנס: האם ישנו את הרכב הרשימה?

במהלך כנס המועצה הארצית של אגודת ישראל לבחירת הנציגים לכנסת ה-20, הפתיע ח"כ יעקב ליצמן כאשר הציע כי המועצה תבחר רק את סדר הסיעות, אך לא את שמות הנציגים. בכינוס הדגישו הנואמים את החשיבות בסיום המאבקים, ויציאה לקמפיין מקצועי שתגביר את כוחה של המפלגה.

היום נערך כינוס המרכז הארצי של תנועת אגודת ישראל בבני ברק, על מנת לאשר את הרכב הרשימה לכנסת ה-20. אך במקום לאשר את הרכב הרשימה, הוחלט לאשר רק את סדר הרכבת הסיעות ללא ציו שמות הנציגים.

מי שהפתיע בדרישה לשנות את הסדר המקובל, הוא חבר הכנסת יעקב ליצמן, שבצעד שעורר גל של שמועות באשר לזהות הנציג שלא יהיה בכנסת הבאה, ביקש להצביע רק עבור סדר הסיעות.

כידוע, אגודת ישראל מורכבת מארבעה סיעות. הסיעה המרכזית (גור), הסיעה המאוחדת (ויז'ניץ), שלומי אמונים של מאיר פרוש, ובעלזא. סדר הסיעות נשאר כפי שנקבע בבחירות הפנימיות במפלגה.

כעת ממתינים בדריכות לראות האם אחת הסיעות תחליט להחליף את נציגה בכנסת. יצויין כי אתמול היה מי שדיווח כי ח"כ מוזס לא ימשיך בכנסת הבאה, אך כעת נראה כי הוא יישאר בתפקידו כנציג ויז'ניץ.

גם חבר הכנסת מאיר פרוש העמיד עצמו לבחירות פנימיות בתוך שלומי אמונים, אך נראה כי איש לא לקח זאת ברצינות, ולא הגישו כלל מועמדות נגדו, דבר שגרם לביטול הפריימריז בסיעה.

על פי התקנון בסיעה המרכזית, לא יכהן חבר כנסת יותר משני קדנציות. אך האדמו"ר מגור, המלא הערכה לתפקוד נציגו, חבר הכנסת יעקב ליצמן, האריך כבר מספר פעמים את כהונתו.

גם בחסידות בעלזא, לא נראה כי יש מי ההולך להחליף את חבר הכנסת ישראל אייכלר, כך שדרישתו של ח"כ יעקב ליצמן, גרמה לגל שמועות בהמתנה לקראת הצפוי לנו בתקופה הקרובה.

יצויין כי בנאומו הדגיש ח"כ ליצמן כי אין בכונתו להתייחס להרכב הממשלה הבאה, אך דאג להדגיש את העובדה כי יאיר לפיד מוחרם אצלו, וכי הוא לא דיבר עימו לכל אורך הקדנציה היוצאת.

ח"כ מאיר פרוש אמר "עם בחירת הנציגים, אנחנו יוצאים למשא בחירות של יותר מחמישים יום שכל אחד צריך לזכור מה עשו לנו, הם ישבו וחיפשו איך להרוס לנו. איך לשבור אותנו ואיך לרמוס אותנו. אך כמו שאפשר לקלקל בשנתיים, כך אפשר לתקן בשנתיים. אנחנו נעשה הכל שיהדות התורה תצא מחוזקת".

"נשי אגודת ישראל פעלה לסיכול התאגדות עובדות" י"ב שבט תשע"ח
צפו: ח"כ ישראל אייכלר משיב לשאלת הבג"ץ ל' תשרי תשע"ז
בצל המתיחות: פגישה בין ח"כ גפני לחנוך זייברט ח' אלול תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה