ט' חשון תשפ"א
אשר הלפרין כ"ט טבת תשע"ה    20:23 איחוד הצלה קיבלו אישור להכשיר נהגי אמבולנס

מדובר בהחלטה היסטורית משום שעד היום האישור להכשרת נהגי אמבולנס היה מצוי רק ברשות מד"א. האישור סולל את הדרך עבור "איחוד הצלה" להקמת בית ספר להכשרת מקצועות רפואת החירום: חובשים ונהגי אמבולנס. בראש התוכנית של "איחוד הצלה" יעמוד פרופ' אבי ריבקינד.

משרד הבריאות העניק לארגון רפואת החירום "איחוד הצלה" אישור לקיים מסלול לימודים ובחינות הסמכה להכשרת נהגי אמבולנס המהווה השלמה להכשרת חובשים שעד כה היה קיים בארגון. מדובר בהחלטה היסטורית של הנהלת המשרד, משום שמאז קום המדינה ועד היום האישור להכשרת נהגי אמבולנס היה מצוי רק ברשות מד"א.

"איחוד הצלה" קיבל את האישור לאחר שהגיש למשרד הבריאות תוכנית לימודים בת יותר מ-200 שעות. האישור סולל את הדרך עבור "איחוד הצלה" להקמת בית ספר להכשרת מקצועות רפואת החירום: חובשים ונהגי אמבולנס. בהנהלת משרד הבריאות מאמינים כי מסלול הכשרה נוסף יביא לשיפור רמת אנשי רפואת החירום בישראל.


לפני שנה, בחוזר מינהל הרפואה במשרד הבריאות, כתב מנכ"ל משרד הבריאות הפרופ' ארנון אפק (אז ראש מינהל רפואה במשרד) כי "תחרות פתוחה בשוק ההדרכה של נהגי האמבולנס תיצור עלייה ושיפור משמעותי במקצועיות הבוגרים ותיצור רף מקצועי גבוה יותר הלכה למעשה".

בראש תוכנית ההכשרה לנהגי אמבולנס של "איחוד הצלה" יעמוד פרופ' אבי ריבקינד, מנהל יחידת הטראומה בביה"ח הדסה עין כרם. פרופ' ריבקינד משמש יו"ר הוועדה הרפואית ב"איחוד הצלה" בהתנדבות. המדריך הראשי במסלול ההכשרה יהיה ד"ר דרור לוין, רופא בכיר בבית החולים לילדים דנה, מנהל המרפאה להמטאונקולוגיה ילדים במרכז הרפואי סוראסקי תל-אביב (איכילוב) ומתנדב ב"איחוד הצלה".

פרופ' אבי ריבקינד אמר עם קבלת האישור כי "לנהג האמבולנס וחובשי רפואת החירום תפקיד משמעותי בשרשרת הטיפול הרפואי להצלת חיים. רמת מקצועיותם קובעת את סיכויי החולה לשרוד או להחלים והם חלק אינטגראלי ממערך הטיפול בפצועים וחולים. במסלול ההכשרה ב'איחוד הצלה' נציב רף מקצועיות גבוה שיבטיח כי בוגרי הקורס יהיו נהגי אמבולנס מקצועיים מהמעלה הראשונה".

יו"ר "איחוד הצלה" זאב קשש אמר כי "אנו מודים למשרד הבריאות על האמון וההכרה ברמה המקצועית של מתנדבי 'איחוד הצלה'. הנהלת הארגון שמחה על כך שמשרד הבריאות אימץ וקבע כנורמה את שיטות הכשרת החובשים של 'איחוד הצלה' שכוללות מגוון השתלמויות בחדרי מיון של בתי החולים על מנת שמשתתפי הקורסים יכירו ויתרגלו מצבים מורכבים אותם הם עלולים לפגוש כחובשים".

למסלול ההכשרה יוכלו להתקבל מועמדים בני 21 ומעלה, בעלי תעודת 12 שנות לימוד כדרישת סף מינימלית ובעלי רישיון עם ותק של שנתיים וע"פ תנאי הקבלה ב'איחוד הצלה'. רוב הלימודים יתקיימו במסלולי ערב בכל רחבי הארץ.


מתנדב באיחוד הצלה שנפצע באומן הוטס לירושלים כ"ד סיון תשע"ח
איחוד הצלה ואיחוד האמבולנסים חברו ויפנו חולים כ' סיון תשע"ח
צפו: רגעי החילוץ של בחור הישיבה ממימי הכנרת ח' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מתי יפתחו קורס בצפת ?? דחוף
21/01/2015
צפתי
איחוד הצלה בצפת פועלים בצורה יוצאת דופן, כל הכבוד להם. אך יחד עם זאת כבר הרבה שנים שלא היה פה קורס חובשים. אני חושב, שעם קבלת הרישיון לאיחוד הצלה להסמיך "נהגי אמבולנס",זה זמן טוב לפתוח קורס בצפת. יישר כוחכם.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות