כ"ג אב תשע"ט
צילום: פייסבוק
אריאל עציוני כ"א טבת תשע"ה    18:30 מי אתה בצלאל סמוטריץ'? ● טור

הוא אמנם יותר דתי מהשאר, אבל הוא לא פחות אשם מהם בחוק הגיוס. כך טוען אריאל עציוני לאחר שבדק אחרי מועמדה החדש של סיעת תקומה לכנסת, בצלאל סמוטריץ'. טור מיוחד לאחר הפריימריז אמש בסיעת תקומה.

בסיעת 'תקומה' פלג המכנה עצמו 'תורני' בתוך מפלגת הבית היהודי, שכזכור החליטה בניגוד מוחלט לעמדת רבני המפלגה להישאר מחוברים לבית של גויים, ולא ללכת עם אלי ישי, בחרו השבוע את נציגי הסיעה לרשימה.  

אם חשבנו שהם למדו קצת את הלקח, וידיחו מהרשימה את אלה שבגדו בתורה והצביעו ותמכו בכל הגזירות ההרסניות נגד העם היהודי, בחוקי כפייה חילונית אנטי דמוקרטית לעבר מדינת כל אזרחיה ורפורמיה, טעינו קשות.

הם צלמו את המצב הקיים, עם אורי אריאל כיו"ר תקומה במקום הראשון, זה אותו אורי שכשר שיכון בעודו מצטלם עם חרדים, תוך כדי דיבור יישר כל קוו עם לפיד כולל מע"ם אפס, וייבש את הדיור החרדי עוד יותר, על כל המשתמע מכך.

הוא היה לא פחות אחראי מבנט לברית החדשה עם לפיד בתחילת - ולאורך כל הדרך, הוא בעצם היה 'חותמת הכשרות התורנית' של בנט, שהיה זקוק לחותמת כזו כאוויר לנשימה בתחילת הדרך.

וכמו כל בריון פוליטי שמריח את החלשים סביבו - בנט זרק את אריאל, והעביר חוקה סופר חילונית על הבית היהודי בניגוד להבטחות האיחוד עם תקומה. ורק באיום פרישה לאלי ישי נתן שריונים לתקומה במפלגתו. גם בכדי שימשיכו לתת "חותמת גומי" להקצנה החילונית של בנט.

תשאלו נא את החכי"ם החרדים מאריה דרעי (סוף סוף "חזר") יעקב ליצמן וישראל אייכלר ומשה גפני, איזה בטן מלאה יש להם על אורי אריאל, שהוא צבוע עוד יותר מבנט שבמצוהר אנטי חרדי, ואריאל עושה מעשה זמרי ומבקש שכר כפנחס.

סגן שר הדתות אלי בן דהן, שהיה איש תקומה וכעת עבר ל'בית' ומתמודד בפריימריס שם, היה עם הזקן הלבן הארוך שלו קבלן הביצוע של כל הליברלים הניאו רפורמים, ודחף וייזם חלק גדול מהצעות החוק המתבוללות, שהשפילו את הרבנות שחוקים קנטרניים (חוק חופות חינם, רב ראשי אחד, הכשר לחנויות מזון מחללות שבת, ועוד ועוד)  רוקנה את האורתודוקסיה מההלכה, ואת הרבנות מכבודו כוחו וסמכותו.

כמו בכל הקדנציה, לעולם לא יודו בכלל שהיה איזה שהוא בעיה, שמשהו לא תקין בחציית הקווים החילונית שלהם, פתאום כל מה שהיה אתמול מובן וברור שאין מקומו בחברה דתית הפך למיושן ומותר, לחרדים הם בכלל לא הציקו אלא "הם מודים לנו בשקט", "הכל נעשה בהתאם לדעת תורה", נופת צופים.  

זה שמעל 1100 רבנים - רובם לא חרדים - התכנסו לבכות מרה על קריעת התורה לגזרים, רכזו חלק משלל הצעות הרפורמיות של בנט-דהן באתר מיוחד, כנראה לא התקיימו. הם כולם חולמים. ובכלל הם מן הסתם - איך שהפורקים מכנים "רבנים שלא מאירים פנים" - כלומר לא מקפלים את התורה ומתנצלים לחילונים על היותנו יהודים החיים לפי ההלכה. עצוב ומביך.

 את "פגיעה בכבוד התורה"  הוא מימש כאשר עיתון יתד נאמן כינה את חיים דרוקמן בלי תואר הרב...

הסדר תמורת חרדים לכלא

שינוי אחד ברשימה כן יש, והוא הצנחתו של יו"ר תנועת 'רגבים' עו"ד בצלאל סמוטריץ' למקום השני לאחר אריאל. מבדיקה שערכתי מול גורמים רלוונטים, מתברר שהאיש מצד אחד דתי יותר חזק ורציני, אבל מאידך היה לו חלק לא מבטל בחוק הגיוס הזכור לשמצה. ולחץ שתקומה לא תתנתק מהבית של גויים בניגוד בולט וברור לעמדת רבני המפלגה - המתהדרת בציות לרבנים.

סמוטריץ' חבר הנהלת איגוד ישיבות ההסדר, וייצג אותם בוועדת שקד, שגם הם עמדו על בהונות רגלייהן לחוק הגיוס חדש, שהיה צריך להסדיר את מעמדם עקב ביטול חוק טל שהם היו כלולים בו, גם מהם לפיד ואלעזר שטרן 'דרשו שוויון'.

מה עשו אלה, דיל מכוער. זרקו את הישיבות החרדיות לכלא, בשביל הצלת ישיבות ההסדר. הזוי? אבל זה היה המציאות. אלה שהשירות הצה"ל הוא הערך העליון והבלעדי כמעט, צריכים לשרת לפי החוק רק 17 חודש, תמורת שלחרדים יאלצו בכפייה 24 חודש!....שוויון שכזו.

סמוטריץ' אף יצא בסדרת מאמרים בעיתון הדתי 'בשבע' תחת הכותרת "עשינו את המיטב", ובו הגן אז בכל הכוח על עמדת הבית היהודי שכאמור למרות שבהסכם הקואלציוני שלו התחייב שלא יהיו סנקציות פליליות, התנצל, התקפל, נכנע לתכתיבי החילונים, ותמך בסנקציות. 

מדובר היה בתקופה הלחיצה והקרובה ביותר על בנט לפרוש מהממשלה. הלחצים שהצטברו עליו מבית ומחוץ היו עצומים. הסנקציות עמדו בניגוד להסכם קואלציוני ולהבטחות מוקלטות ומפורשות שלו לרבנים ולמצביעים שלא יתמוך בסנקציות ועמד אז למבחן גלוי. עם לשפוט לפי קמפיין 'הלא מתנצל שלו' הוא הוכיח כמה חלש ומתנצל הוא בכל הקשור לדת. 

אבל היה זקוק ללגיטימציה לכחש בבוחריו. וסמוטרי'ץ המוכר כשייך למחנה 'תקומה' היותר אמוני, הוא זה שהציב לו את הסולם המכובד לרדת מהעץ, תמורת ישיבות ההסדר יצא במבצע הגנה פנים דתי להגן בכל הלהט על בנט. ולא סתם אלא במניפולציות ופטרונות שהחוק מטיב עם החרדים "המשיבים להם רעה תחת טובה"...., הבנתם, יורקים עלינו וצריכים לומר שזה גשם...

בשביל ההגינות אציין, שסמוטריץ' הן באותו מאמר, והן במאמרים אחרים, העביר ביקורת רבה על התנהלות הבית היהודי בשאר תחומים, וקרא לתקן את היחס לחרדים, ולהחזיר להם את התקציבים שנגזלו מאיתנו, אבל את השירות הרע לבנט בתמיכה בחוק הגיוס נעשה במאה אחוז והוא בלתי בפיך, והמשפטים היפים למען החרדים נשארו כמובן תלויים באוויר, והמצב כידוע רק התדרדר מיום ליום.

אין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמיים. ההשתדלות הקטנה שאנו מחוייבים לעשות הוא להצביע למפלגות החרדיות המקוריות, להגביר את הכוח החרדי בכל מחיר, כי הם היחידים שבדרך הטבע יכולים להציל את הקריסה הגדולה הצפוייה במידה ולא תהיה שינוי. כל האחרים לא יזיזו אצבע קטנה בשיבלנו, והכי גרועים זה הליכוד והבית היהודי המנצל והיפה נפש.

האם פסקת ההתגברות והמריבות הנלוות יביאו לבחירות? כ"ו ניסן תשע"ח
"התובע בוחר לעצמו את השופטת שתעסוק בתיק" י"ב אדר תשע"ח
צפו: ח"כ סמוטריץ' לא מפסיק לצחוק במליאה כ"ט חשון תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. סמוטיץ כמו כל חבריו אנטי חרדי
12/01/2015
יוסי
יופי של מאמר
הגב לתגובה
2. קילורין לעיניים.
12/01/2015
מני
דתי שכזה. סמוטריץ אכן לחץ שתקומה תלך חזרה לבנט כי אלי ישי לא היה מוכן להכניס אישה 'וזה מנוגד לערכנו' כנראה שפריצות הוא ערך יותר גבוה מכל הפגיעה בתורה שהוא בבנט אחראי לה.....
הגב לתגובה
3. עוד אחד שנסבול ממנו(ל"ת)
13/01/2015
יהודי לא מתנצל

הגב לתגובה
4. סמויטץ
13/01/2015
הבית הלא יהודי
הם שונאים את הישיבות והחרדים יותר מהשמאל השמאל לא קיצץ לישיבות חצי ממה שהם קיצצו
הגב לתגובה
5. מתי נבין שכל הסיר הדתל"י טריפה ???
16/01/2015
עלמא דשיקרא
למה לא מבינים דבר כל כך פשוט גם כשרואים חרדלני"ק צריך לדעת ש"דתו" הוא צה"ל וקיום מצוות דתו היא גיוס ומחיקת עולם התורה למען הציונות. צריך להבין דבר פשוט שהציונות היא ממש בגדר דת אצל אנשים אלו. ולכן כשיש התנגשות בין היהדות לדת הציונית ידה של הציונות על העליונה.
הגב לתגובה
6. קצת חובבני אם לא מניפולטיבי
01/02/2015
יהודי
סמוטריץ הוא חבר (וממקימי) איגוד הישיבות הגבוהות. לא ישיבות ההסדר. ויש הבדל גדול בין השניים.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
הבוגד במפלגתו מימי אוסלו פחות מטריד אותי דודי שוומנפלד
מה אפשר ללמוד מהכתבה הכי מגוחכת על ה"הדתה"? ידידיה מאיר
רגשי אשמה - מרור זו שאנו אוכלים... על שום מה?! הרב אברהם ישעי'ה שטרן
לקראת תקיפה לכו ונלכה - פרשנות ביטחונית הרב אבישי איפרגון
האם פסקת ההתגברות והמריבות הנלוות יביאו לבחירות? נועם זיגמן
למדור דעות