ב' שבט תש"פ
חזקי גולדברג ו' טבת תשע"ה    20:09 מאוכזבי פרוש: חב"ד אלעד החרימה את כינוס שלומי אמונים

למרות שהצביעו בעבר לסיעת שלומי אמונים, החליטה קהילת חב"ד מהעיר אלעד להחרים את כינוס הסיעה הערב בבני ברק לקראת הפריימריז, בנימוק כי ראש העיר שרוליק פרוש אינו מקיים את אשר התחייב לקהילה בערב הבחירות לראשות העיר. "קולות חברי הקהילה נתנו לו את הניצחון", אמר הערב לאתר לדעת חבר בקהילה.

הערב, מתכנסת סיעת שלומי אמונים באולמי קונטיננטל בבני ברק לכנס בחירות בהשתתפות נציגי הסיעה מכל רחבי הארץ, לאישור תקנון קיום הפריימריז לקביעת נציג הסיעה לכנסת הבאה.

אלא שמתברר כי לא כלל הקהילות החליטו להשתתף בכנס. כך לדוגמא הוחלט בקהילת חב"ד מהעיר אלעד שלא לשלוח את נציגי הקהילה לכנס המדובר, בנימוק כי ראש עיריית אלעד שרוליק פרוש, לא עמד בהתחיבויותיו לקהילה מתקופת הבחירות.

בשיחה לאתר לדעת אמר הערב אחד מחברי הקהילה כי "רב הקהילה, הרב ירוסלבסקי, הוא מרבני חב"ד היחידים המביעים תמיכה לכל אורך הדרך בסיעת שלומי אמונים, לא מגיע לנו התייחסות כזו מראש העיר".

כדוגמא הוא מציין את השתתפות רב הקהילה בכנסי בחירות שארגן ח"כ מאיר פרוש לפני הבחירות הקודמות לכנסת. בנוסף, "אנו היינו הראשונים להביע תמיכה ברורה וגלויה במועמדותו של פרוש לראשות העיר".

הוא מזכיר כי בזמן שקהילות המשתייכות בטבעיות לאגודת ישראל, כמו ויז'ניץ, עדיין לא החליטו במי לתמוך, "חברי הקהילה כבר עבדו קשה מאוד כדי להביא לבחירתו, ובסוף? הבן אדם לא קיים כל הבטחה שהבטיח לפני הבחירות".

חבר הקהילה המשיך וטען כי ישראל פרוש מנסה להתערב בעניניה הפנימיים של הקהילה. במענה לשאלה מדוע זה קשור לקורה בזירה הארצית השיב כי "מאיר פרוש חתום על כל ההסכמים בין הקהילה לראש העיר".

יצוין כי פנינו לגורמים רשמיים מקהילת חב"ד באלעד, אך אלו סירבו להגיב לנושא.

נפטר הרב שלמה גרברצ'יק - הרב לשעבר של פיקוד העורף י"א תמוז תשע"ח
רבבות עולים לציון הקדוש של האדמו"ר מליובואויטש ב' תמוז תשע"ח
צפו: רגע לפני תחילת הסדר גנב את התפילין כ"ג סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. שפרוש יתמודד אצל ישי ציבור לא אגודאי
28/12/2014
אגודיסט
משתתפי 'הפריימריז' הטרף של פרוש אינם מצביעי אגודה, חרדלניקים או קנאים ושמידלים, אין קהילה אגודאית יציבה אחד שמה! ואין שום דרך חבדוק למי ה צביעו בבחירות הקודמות, יש שמה מליברמן ליכוד בנט ובן ארי..... בדיחה של פריימריז. כשיש מועצת גדולי התורה שפרוש כרגיל צוחק אליה כי הוא בעת הבית במפלגתו ואין בלתו! חוצפה.
הגב לתגובה
2. הפריימריז
28/12/2014
שלומי אמונים
ברור מה הולך להיות התוצאה בדיוק כמו אצל קדפי ואצל אסאד, אחת הבדיחות הגדולות היא "שעו"ד" אברהם יוסטמן הוא שמנהל את את הפריימריז, ישימו בתור בדיחה איזה מועמד מצחיק בשביל שיראה שהוא מנצח, כל הבחירות האלה הם בשביל לקנטר את המועצת ואין ברצוני לפרט משום כבודם. בהצלחה לטוב החסידית
הגב לתגובה
המועצת החליטה על בחירות פנימיות
28/12/2014
חיים
הכותב אינו זוכר את ההיסטוריה של כאשר בשנת תשל"ה נערכו בחירות פנימיות באגודת ישראל עפ"י החלטת מועצת גדולי התורה, תפסיקו להשמיץ שלומי אמונים והעומד בראשה הוא כוח עולה, מי שהיה הערב בכינוס ראה מה זה אגודת ישראל, השתתפות ערה של למעלה מנציגים של 70 קהילות חסידיות וכן קשת רחבה של למעלה מארבעים נציגי שלומי אמונים המכהנים ברשויות המקומיות ברחבי הארץ.
הגב לתגובה
הפריימריז
28/12/2014
שלומי אמונים
יפה מאוד אז החליטה המועצת היום החליט האדמו"ר משלומי אמונים, האם ראיתה איך כולם הצביעו פה אחד 100% בעד התקנון עוד יותר גרוע מסוריה, והאם שמת לב לתקנון הדרקוני למשל המעונין להתמודד צריך להביא שלוש חסידויות שכל אחת 200 משפחות תומכות בו ורק בו מי יריב איתו שיודעים שאין סיכוי וזה מסוכן, חבל אל הזמן הכל שקר
הגב לתגובה
בכל פריימריס יש תקנון סף למועמד
28/12/2014
שלמה
מה מפריע לך הבחירות בשלומי אמונים, היתה הצבעה גלויה וכולם הסכימו על התקנון, כאשר ידוע שבכל פריימריס יש תקנון סף מי יכול להגיש מועמדות. יחד עם זאת, למי מפריע שר' מאיר פרוש מבקש לזכות גם באימו הצבור מלבד זה שהוא זוכה לאימונם של גדולי התורה, תפסיקו עם ההשתלחויות זה לא יעזור לכם, הוא כוח עולה, יש לו שתי ראשי עיר וכן ראש מועצה וכן נציגים ברשויות המקומיות פי ארבע משאר הסיעות, הוא מרושת טוב במפת העשייה ברחבי הארץ.
הגב לתגובה
3. חבל להם לבזבז זמן על פרוש
29/12/2014
חב"ד
הם מצביעים ישי, וכך ישרפו אלפי קולות לפח, כדרכם תמיד, ויגידו שזה היה רצון הרבי.... אז לא חבל?
הגב לתגובה
השקט שלפני הסערה
29/12/2014
מי יודע
הוא עוד יתרסק כי הוא לא פועל על פי דעת תורה הוא פועל על דעת עצמו כאילו הוא הבעל הבית - כולנו שמים לב לשקט המוזר משאר החכים - כי הם כנראה צוחקים וכנראה שיש על מה לצחוק - מקווה עכ"פ
הגב לתגובה
הכל בהנחיית גדולי התורה
29/12/2014
שלמה
השתתפתי אמש בכנס המרשים של שלומי אמונים, היו שם נציגים מעשרות חסידויות, ביאלה, סערט ויזניץ, ערלוי, סלונים, סלאנים, באבוב, באבוב45, קרלין, פינסק קרלין, חב"ד, בוהוש, רחמיסטריווקא, לעלוב, סאדיגורא,ויזניץ מאנסי, ברסלב, חב"ד, מכנובקה, בוסטון, קהילת המתמידים ועוד, כאשר אין ספק שכל אלו באו בשליחות אדמוריה"ם ורבני הקהילות, ולכן תפסיקו להשמיץ, נכון שאתם מלאי קנאה על הצלחתו של הרב פרוש ומוטב שתשתקו.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי