ג' ניסן תש"פ
ירוחם שמואלביץ כ"ט חשון תשע"ה    19:42 הירדנים מקשים על פיקוח משגיחי הכשרות בשטח הממלכה

שוב קשיים בדרך למתן כשרות על גידולים מירדן. בממלכה הסמוכה הוחלט שלא לאפשר למפקחים ומשגיחי כשרות להכנס אלא אם מגיעים בקבוצות. הדבר צפוי להקשות במאוד על עבודת המשגיחים ובעיקר המפקחים. האם מסתיים ייבוא הירקות מירדן?

נוהל חדש שהוציאו הירדנים בימים האחרונים מקשה מאוד ועשוי אף להפוך עד לבלתי אפשרי את עבודת המשגיחים ובעיקר את עבודת המפקחים של 'העדה החרדית' בשטח הממלכה בירדן.

על פי נוהל חדש שהוציאו הירדנים ביום חמישי האחרון, לא ניתן לאפשר כניסת ישראלים לשטח ירדן כשהם לא בקבוצה. הדרישה היא כי יהיו מינימום שישה ישראלים, אליהם התלווה שוטר ומדריך לאורך כל הביקור.

הדבר נכון לכניסה הן בדרך עקבה שבדרום והן דרך מסוף אלנבי. עד כה התירה ירדן כניסת ישראלים לממלכה, ובשנה האחרונה נכנסו לירדן כ-140 אלף ישראלים, ביניהם גם תיירים חרדים שעלו לקבר אהרון, ובנוסף גם חקלאים שמגדלים בשטח ירדן עלי ירקות וירקות במענה לשנת השמיטה.

מאז כניסת החקלאים הישראלים לירדן, החלו לפקוד את הממלכה גם משגיחי כשרות מטעם העדה החרדית, שמפקחים על הדרך גם עבור גופי כשרות נוספים המבקשים את שירותם.

עד כה הכניסה הייתה מותרת גם ליחידים, ואולם מיום חמישי האחרון לאלו שהגיעו אל מסופי הגבול, נאמר כי עליהם להגיע כקבוצה של שישה ואחרת אין אפשרות להכנס. בתגובה לנוהל החדש ישראל ביקשה את תגובת ירדן, זו הבהירה כי אין שינוי בנהלים.

הבעיה שנוצרה כתוצאה מכך, היא שמחר (ראשון) צפויים להגיע משגיחי כשרות אל הגבול, שם צפוייה להיות פחות בעיה, ואולם מפקחי הכשרות שהיו מגיעים בהפתעה ונכנסים למספר שעות בלבד, צפויים להיתקל כעת בקשיים לבל יוכלו להכנס.

בתוך כך, כבר לפני כחודש החלו משגיחי ומפקחי הכשרות של העדה החרדית להתלבש כערבים כשהם לא לובשים חולצה לבנה ומכנסים שחורות, אלא מנסים להידמות בלבוש לערבים הירדנים, כשמעבר לכך גם חבשו כאפייה ובגדים שלובשים הבדויים. הדבר נעשה לאחר שבירדן היו מי שהזהירו את המשגיחים מחשש להתנכלות להם.

כאן המקום לציין כי הפרלמנט הירדני ערך ביום חמישי האחרון דקת דומייה לזכר שני המחבלים שנהרגו בבית הכנסת בהר נוף בירושלים. ישראל מחתה וביקשה את תגובת ירדן אך זו לא הגיעה. 


טראמפ נפגש עם מלך ירדן ואמר: התקדמות רבה במזה"ת י"ג תמוז תשע"ח
צפו: המטוס הירדני נחת בנתב"ג בשל ראות לקויה בירדן י"ג שבט תשע"ח
טרגדיה: קפץ למים כדי להציל את בתו - וטבע למוות כ"ז אלול תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה