כ"א אדר תשפ"א
רותי שטיין י"א חשון תשע"ה    20:16 הילד כבר בן שנה? המשיכו להקפיד על תזונה מאוזנת

איזה כיף לחגוג יום הולדת שנה, אירוע מרגש שמציין אבן דרך בהתפתחות של המתוק שלך. בגיל שנה ילדך כבר אוכל מגוון מזונות מתפריט המשפחה. לרוב הוא כבר נמצא במסגרת של גן או משפחתון ולך חשוב להמשיך ולוודא שהוא מקבל את כל מה שהוא זקוק לו מבחינה תזונתית.

רננה מזרחי, דיאטנית קלינית מנהלת מדעית מטרנה:

איזה כיף לחגוג יום הולדת שנה, אירוע מרגש שמציין אבן דרך בהתפתחות של המתוק שלך. בגיל שנה ילדך כבר אוכל מגוון מזונות מתפריט המשפחה. לרוב הוא כבר נמצא במסגרת של גן או משפחתון ולך חשוב להמשיך ולוודא שהוא מקבל את כל מה שהוא זקוק לו מבחינה תזונתית. 

מאפייני התנהגות לגיל שנה - "אני לבד"

בגיל שנה הפעוט רוצה להיות עצמאי. חלק מביטויי העצמאות הראשונים מתבטאים סביב האכילה: הוא רוצה לבחור בעצמו את מזונותיו, מתחיל להיות בררן ולרוב גם רוצה לאכול בעצמו וכך חלק מהאוכל יגיע לכל מקום רק לא לפה ולא בהכרח יקבל את הכמות המומלצת עבורו מכל הויטמינים והמינרלים.

קצב הגדילה שלו אמנם אינו כה מהיר כמו בשנת החיים הראשונה, אך עדיין חשוב שהוא יאכל היטב ומאוזן. ברזל לדוגמא הינו מינרל חשוב להתפתחות של תינוקות ופעוטות, ובישראל אצל רבים מהם הוא נמצא בחסך. כתוצאה מכך חלקם סובלים מאנמיה. פעוט זקוק ל 7 מ"ג ליום וכדי להגיע לקצובה זו הוא צריך לקבל ברזל במזונות שונים שהוא אוכל ביום. גם אם ילדך נמצא במסגרת שבה מגישים מדי יום מנת בשר עדיין חשוב שהוא יקבל ברזל ממזונות נוספים, כגון תחליף חלב, דייסות דגנים וקטניות.

תחליף חלב כהשלמה ואיזון לתפריט היומי

חלב הינו מרכיב חשוב בתזונה והוא תורם לגדילה ולהתפתחות של ילדים. הוא מספק סידן, חלבון איכותי, ויטמינים ומינרלים. בגיל שנה אמנם כבר מותר לתת חלב פרה אך יחד עם זאת מכיוון שפעוטות רבים כאמור אינם מגיעים לקצובה היומית המומלצת ברכיבים חשובים כמו ברזל וויטמינים ומינרלים נוספים, כדאי בהחלט להמשיך ולתת תחליף חלב גם מעבר לגיל שנה.

מחקרי צריכה מראים כי פעוטות רבים ממשיכים לשתות תחליפי חלב גם לאחר גיל שנה ומאחר והם גם נהנים ממנו, זוהי הזדמנות טובה להשלמת הויטמינים, המינרלים ואבות המזון. 

מטרנה שלב 3 מועשרת בויטמינים ובמינרלים ובפרוביוטיקה ושילוב 1-2 בקבוקים ביום בתזונה של פעוט אשר אוכל כמעט הכל מתפריט המשפחה מהווה השלמה תזונתית המשמשת לו ולך רשת בטחון שהוא אכן מקבל את כל מה שהוא צריך.

לפעוטות בגילאי שנה עד שלוש בקבוק מטרנה שלב 3 (כ240 מ"ל ) מספק: כשליש מכמות החלבון המומלצת, כ40% מקצובת הברזל והסידן, כ60% מקצובת האבץ היומית המומלצת, כ17% מהקצובה המומלצת ליום עבור ויטמין D, ובנוסף, פרוביוטיקה המסייעת לחיזוק ההגנה הטבעית של הפעוט.


המלצות לקראת הצום הקרב לאמהות ולאמהות שבדרך ד' אב תשע"ז
שביבי מתכת באריזות מטרנה – החברה פרסמה ברקודים ח' תשרי תשע"ז
המדריך כיצד להקל על כאבי של התינוק ז' תמוז תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
סימילאק למהדרין - תחליף חלב המהדרין מציין 5 שנים אשר הלפרין
מטרנה מציגה: התפריט היומי המומלץ לפעוט בגיל שנה מערכת אתר לדעת
כך תסייעי לתינוק שלך שלא מפסיק לבכות מערכת אתר לדעת
לראשונה בישראל: "טיטולים פרימיום" במהדורה מוגבלת ומעוצבת אשר הלפרין
פעילות מרשימה של סימילאק למהדרין בימי עיון לגננות 'נאות מרגלית' מערכת אתר לדעת
למדור תינוקות