י"ב תמוז תש"פ
אבי אפלבוים ו' חשון תשע"ה    16:31 מוזס בדרישה: לפתוח את סניף משרד הפנים בבית שמש

ח"כ מוזס הגיש שאילתא דחופה למשרד הפנים בדרישה לפתוח מחדש את הסניף של משרד הפנים בבית שמש, ולמנוע מהתושבים את הסבל מהנסיעה לערים רחוקות על מנת לקבל שירותים בסיסים מהמשרד.

ח"כ מנחם אליעזר מוזס דורש ממשרד הפנים למצוא פתרון שיאפשר פתיחה מיידית של שלוחת משרד הפנים בעיר בית שמש.

מפניות רבות שהגיעו אל לשכתו של ח"כ מוזס עלה, כי מזה מספר חודשים, שסניף משרד הפנים בבית שמש סגור. לפני זמן מה התברר, כי המבנה בו שכן סניף משרד הפנים, איננו תיקני והוא מסכן את העובדים והתושבים המגיעים לקבל בו שרות. הסניף נסגר ופונה מן המבנה עד למציאת מקום חלופי.

עיריית בית שמש מצאה מבנה חלופי שלכאורה עומד בקריטריונים, אך המקום דורש שיפוץ והתאמה בעלות גבוהה. משרד הפנים מסרב לממן את עלויות השיפוץ וכך גם העירייה.

מוזס דרש ממשרד הפנים לפתור את סוגייה באופן מיידי וליישר את ההדורים מול עיריית בית שמש, על מנת למנוע ממעל 100,000 תושבים לנדוד לערים רחוקות לצורך קבלת שירותים אלמנטריים.

"סגירת הסניף הותירה עשרות אלפי משפחות מהעיר בית שמש ומאזור מטה יהודה, ללא נגישות לשירותי משרד הפנים" אמר מוזס לסגנית השר שנשלחה להשיב על השאילתא "מה בכוונת משרדכם לעשות כדי לפתוח את הסניף מיידית?"

סגנית השר השיבה ואמרה כי הבעיה ידועה. "בשנת 2013 אנחנו קיבלנו צו מהביקורת על המבנה שבו שכנה לשכת האוכלוסין שאי אפשר להישאר שם יותר כי המבנה לא בטיחותי לא לעובדים ולא למקבלי שירות. מכיוון שהמבנה שייך לרשות המקומית, ואנחנו שוכרים ממנה את המבנה פנינו לראש העיר בבקשה שיכשיר את המבנה הזה כדי שנוכל להישאר שם או ימצא לנו אלטרנטיבה.

לצערי, הדבר לא קרה, ונאלצנו באוגוסט השנה לסגור שם את הלשכה. מאז אני בהחלט לא מפסיקה לקבל את הפניות, ואני מבינה את הקושי שאזרחי בית שמש צריכים להתרוצץ ולחפש, ורובם, כמובן, מגיעים לירושלים. אנחנו אפשרנו להם להגיע לכל לשכה בארץ ולא שייכנו אותם לאיזשהו אזור מבחינת נוחות, אבל אנחנו מבינים שלכל האוכלוסייה הזאת זה נטל מאוד כבד. שוב פניתי אישית, היועצים שלי פנו, לראש העיר, וביקשנו לאתר מקום ולאפשר לנו לפתוח שם לשכה.

רשות האוכלוסין מוכנה בכל רגע שיימצא מבנה או יאושר המבנה שהיינו בו לחזור לשם ולתפקד. אנחנו ננסה במאמצים משותפים לפתוח. אני מבינה שזאת טרחה מאוד גדולה לאזרחים, ואני רק יכולה להצטער. אנחנו כרגע בבעיה של מבנה, לא יכולים למצוא שם מבנה מתאים לשירות".

ח"כ מוזס לא היה שבע רצון מן התשובה. ובתום תשובתה של סגנית השר במליאה, הוא נפגש עימה ועם נציג נוסף של משרד הפנים והבהיר להם כי לטענת עיריית בית שמש, אותר מבנה אך יש ויכוח לגבי מימון השיפוץ וההתאמה. נקבע, כי בימים הקרובים תתקיים פגישה בין כל הנוגעים בדבר בניסיון לשים קץ לסאגה בלתי הגיונית זו.
 

צפו: הח"כים החרדים תוקפים את הנוהל לגבי כוללים י"ג סיון תשע"ח
מוזס דורש: תגבור קו הרכבת לכרמיאל בליל לג' בעומר ז' אייר תשע"ח
"ללא פתרון מצוקת הדיור החרדי לא נתמוך בתקציב" ט"ו שבט תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. משרד הפנים
30/10/2014
מ
ר' מנחם מוזס באשדוד כבר סגור מעל שנה ואנו נאלצים לנסוע עד אשקלוןתנסה לעזור לנו גם
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי