ט' תשרי תשפ"א
פורום העסקים
אבי אפלבוים י"א תשרי תשע"ה    13:09 חדש בביתר: פורום לקידום העסקים בעיר

ביוזמת ראש העיר מאיר רובינשטיין, התכנסו השבוע נציגי בעלי העסקים בביתר בלשכת ראש העיר וייסדו את "פורום העסקים של ביתר" * מטרת הפורום: חיזוק ופיתוח העסקים בביתר עילית * חברי הפורום: "הקנייה בתוך העיר היא לא רק חיונית להתפתחות הכלכלית של העיר, אלא גם הזולה ביותר".

"אין שום סיבה לערוך קניות מחוץ לעיר. החנויות בעיר לא רק מציעות מבחר שאינו נופל במאומה מירושלים, אלא גם הן זולות באופן משמעותי מחנויות מחוץ לעיר", כך אמרו השבוע בעלי העסקים בביתר עילית, בכינוס הראשון של "הפורום לקידום העסקים שע"י לשכת ראש העיר".

הפורום, שנוסד כחלק ממאמץ העירייה לדאוג לקידום בעלי העסקים בעיר, יעסוק בשלל הנושאים הרלוונטיים לפעילות ולשגשוג העסקים בביתר עילית, ולדברי ראש העיר רובינשטיין העומד מאחורי הקמתו, הפורום יהיה גם גוף מייעץ לעירייה בנושאים הקשורים לעסקים, וגורם מקשר בנושאים השונים שעל הפרק.

הגוף הנבחר, ייפגש בתדירות עם ראש העיר וצוותו, יחדיו ילבנו את הבעיות השונות, יעלו רעיונות, ויקיימו דיון ושיח שוטף, במטרה להגיע יחדיו ליעד של שגשוג וצמיחה עסקית. לשם כך, נבחרה קבוצה מצומצמת של בעלי עסקים מהעיר, המייצגים מגוון מייצג ומאפיין של העסקים בביתר עילית. בשבוע שעבר כבר נערך המפגש הראשון.

"אנחנו פה כדי לשמוע רעיונות מבעלי העסקים, לשפר את מצב העסקים בעיר, ולסייע להם ככל הניתן. פתחנו פה שולחן עגול עם בעלי העסקים, כדי לשמוע ולייצר שיח ביניהם לבין העירייה", אמר ראש העיר.

במהלך הדיון, שטחו הנוכחים את הבעיות השונות העומדות על הפרק בפני בעלי העסקים בעיר, בראש ובראשונה של תושבים העורכים קניותיהם מחוץ לעיר. "ישנם תושבים מיישובי גוש עציון המגיעים לערוך קניות בביתר בגלל המחירים הזולים בה. לא הגיוני שתושבים בביתר ייצאו החוצה לערוך את קניותיהם".

לדברי בעלי העסקים, "המחירים בביתר כל כך נמוכים, שמתח הרווחים קטן מאוד. אלו שיוצאים לקנות מחוץ לעיר, לא רק משלמים יותר ביוקר, אלא גם מקשים על קיום העסקים בעיר ועל התפתחותה הכלכלית, שזהו בוודאי אינטרס משותף גם לתושבים".

בסיומו של המפגש, נרשמו רעיונות רבים לסיוע והגדלת כח הקנייה בעיר, וחיזוק העסקים המקומיים. חלק מהצעדים הללו ייצאו כבר בקרוב אל הפועל.


ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים י"ב תמוז תשע"ח
ילד בן תשע מביתר עילית נהרג מפגיעת אוטובוס ג' סיון תשע"ח
שריפה במרכז המסחרי בביתר עילית כ"ט טבת תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי