י' חשון תשפ"א
חיים ברקוביץ כ"ה תמוז תשע"ב    19:47 סיום הש"ס של הצפון יתקיים בהיכל הספורט בחיפה

החלו ההכנות לסדרת חגיגות סיום הש"ס של איזור הצפון, שיתקיים בחיפה, יושבי ראש המעמד חברי מועצת העיר חיפה הרב אריה בליטנטל והרב מיכאל אלפר מכוונים את הוועדה המכינה.

רבבות שלומי אמוני ישראל יסיימו בעוד פחות משלושה שבועות את הש"ס במסגרת לימוד הדף היומי במחזור ה־ י"ב כתקנת מרן מהר"ם שפירא מלובלין זי"ע, סיום הש"ס הנערך אחת לשבע שנים יצוין בשרשרת מעמדים כבירים שיתקיימו בכל תפוצות ישראל.

 

בדומה למעמדים המרכזיים העולמיים של סיום הש"ס שייערך בירושלים וביד אליהו, בחיפה בירת הצפון לא שוקטים על השמרים ונערכים במרץ לקראת המעמד הגדול בו צפויים להשתתף אלפים אלפים מבני היהדות הנאמנה מתושבי חיפה ופרבריה, כן נערכים להגעת קהלים נוספים מכל ערי הצפון הסמוכות שיבואו לשמוח בשמחת התורה ולהוקיר את לומדי הדף היומי מסיימי הש"ס שעמלו במשך שבע שנים מידי בוקר וערב ללמוד את הדף היומי כסדרו.

 

יושבי ראש הכינוס הגדול לכבודה של תורה, נציגי היהדות החרדית בחיפה הרב אריה בליטנטל והרב מיכאל אלפר המכהנים כחברי מועצת העיר מטעם סיעת 'יהדות התורה' בחיפה, עומדים בראש ועדה מיוחדת ששוקדת על ההכנות הקדחתניות לקראת המעמד הגדול שיהיה לכבודה של תורה, ולכבוד לומדיה ונוטריה.

 

המעמד האדיר העתיד ללכד את ציבור שומרי התורה והמצוות בחיפה בשמחה לגומרה של תורה, יתקיים בראשות מרנן ורבנן גדולי מאורי וצדיקי הדור שליט"א שחלקם יגיעו במיוחד לחיפה להשתתף בשמחת לומדי התורה ושמחת היהדות החרדית בחיפה להגדיל תורה ולהאדירה,  לצידם יפארו את שולחן המזרח רבני העיר מכל העדות והמגזרים, ראשי ישיבות, מגידי שיעורים, רמי"ם, ושלוחי ציבור.

 

סיום הש"ס המתוכנן יהווה שיא היסטורי ומפגן של קידוש ה' שחיפה האדומה לא ראתה מיום היווסדה, המעמד המרכזי מאורגן עבור כלל הצבורים העדות והמגזרים מכל החוגים והקהילות שומרי תורה ומצוות, ויהווה חוד החנית של סדרת אירועים גדולה ומתמשכת בה תחגוג העיר כולה את סיום הש"ס המרכזי והגדול בצפון.

 

ההיערכות האדירה ההתרגשות והציפייה למעמד באה לידי ביטוי כבר בכינוס הראשון של הוועדה המכינה שהתכנסה ביום חמישי האחרון, בין חברי הוועדה ניתן לראות מדגם מייצג של כלל האוכלוסיות הקהילות והמגזרים ששלחו את נציגיהם לתרום מזמנם וממרצם למען מעמד כבוד התורה שטרם נראה כמותו בחיפה.

 

בישיבת הוועדה דווח כי חברי מועצת העיר הצליחו לרתום את ראש העיר מר יונה יהב לסיוע למעמד, משכך תפרוס העירייה את חסותה על האירוע ולצורך כך יאושר תקציב ייחודי, יו"ר המעמד העומדים בראש הוועדה המכינה הרב אריה בליטנטל והרב מיכאל אלפר ציינו, כי "אישור התקציב הינו חלק מההיערכות הנרחבת לקראת סיום הש"ס הנמצאת בשיאה, בסימן 'יחד שבטי ישראל',  להגדיל תורה ולהאדירה".

 

בימים אלו מתגבשים הצוותים מבין חברי הוועדה שירכזו את שלל הנושאים העומדים על הפרק, במסגרת ישיבות הוועדה ידונו תקציב האירוע, אופיו, סדרי המעמד, מיקום, חסויות, תחבורה, שיווק ופרסום, וכדו', לצורך ניהול יעיל של צוות הוועדה הושקה מערכת טלפונית אלקטרונית שכבר נכנסה לפעילות דרכה מופצים הודעות באופן מרוכז לכל חברי הוועדה.

 

בתחילת השבוע התקיים סיור בו נבחנו מיקומים מתאימים לאירוע בסדר גודל שכזה, אחת האופציות העומדות על הפרק היא לקיים את המעמד בהיכל הספורט ברוממה ששיפוצו עומד להסתיים בימים אלו, ובכך לחנוך את המקום במעמד תורני של קדושה וקידוש ה'.

 

תאריך האירוע עדיין לא נקבע סופית אך נראה כי הזמן המתאים ביותר הוא בימים הסמוכים לתחילת חודש אלול, בוועדה המכינה קוראים לציבור הרחב כי מיד עם הפרסום הרשמי לשריין את התאריך שייקבע על מנת שלא יפסידו את האירוע ההיסטורי.

הוחלט כי למען כבוד התורה ושמירת סדרי המעמד לא יוקצו מתחמים לילדים וכי כל הורה יהיה אחראי לשמור על ילדיו החל מהגיל ממנו תאושר הכניסה למתחם, כן הוחלט כי יוקצו מתחמים סגורים עבור חתני השמחה מסיימי הש"ס ומגידי השיעורים.

 

ממטה התחבורה שהוקם לקראת האירוע הגדול מוסרים כי צי ענק של אוטובוסים ישנע את אלפי המשתתפים הצפויים להגיע, הוצע כי בכניסה תינתן זכות קדימה לנרשמים בהרשמה מוקדמת דרך מוקד ההרשמה המיוחד שייפתח, צוות מיוחד עומל בימים אלו על ריכוז רשימות נציגי הקהילות ובתי כנסיות בכדי להביא את דבר המעמד לכלל המגזרים והחוגים בחיפה.

 

כחלק מסדרת אירועי סיום הש"ס תתקיים סדרת אירועים מקדימה בכל מקום בו מתקיים שיעור דף היומי, בסדרת האירועים יתקיימו סעודות מצווה וסיום מסכת בהם יישאו דברים רבני ומגידי השיעורים די בכל אתר ואתר, את סדרת האירועים ילווה מסע פרסום בחוצות העיר בה כל הרחובות ילבשו חג, שלטי חוצות ייתלו ברחובות, עלונים מיוחדים יופקו, ומודעות פרסום המיידעות את הציבור בסדרי המעמד יפורסמו בלוחות המודעות.

 

מקום של כבוד תופסים אף משפחות וילדי הלומדים, הם שעמדו וגיבוי את ראש המשפחה בצאתו ברוח גשם וקור כמו בימי הקיץ החמים, ואף בימי מלחמת לבנון השניה לא הפסיקו להקפיד על קביעת עיתים לתורה מידי יום, להם יוקצו יציעים מיוחדים או בשידור חי לאולמות אחרים, כמו"כ נשקלת אפשרות לקיים הרצאות ופעילויות לנשים וילדים בנושא כבוד התורה ולומדיה.

 

חברי הוועדה אומרים כי התגובות הנלהבות הציפייה הדרוכה וההתרגשות המרובה אוחזים בכל שכבות הציבור בחיפה, לדבריהם מדובר במעמד אדיר ונשגב שרבים מצפים לו ואשר ייזכר עוד שנים ארוכות כאבן דרך בדברי ימיה של חיפה, אינה דומה חיפה שלפני תשע"ב לחיפה שלאחריו, הם מתרגשים.


רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים י"ט תמוז תשע"ח
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל י"ט תמוז תשע"ח
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו ט"ז תמוז תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מתי
05/08/2012
פלוני
באיזה תאריך זה
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי