כ"ד תמוז תש"פ
רמת בית שמש
אבי אפלבוים ט"ו אלול תשע"ד    21:40 אושרו הרחבת אזור התעשיה הצפוני ושבילי אופניים בבית שמש

שתי תוכניות משמעותיות של עיריית בית שמש אושרו בועדה המחוזית: יוקם מגדל נוסף למסחר ומשרדים בהיקף של כ-21,000 מ"ר ליד תחנת הרכבת * יסללו 60 ק"מ של שבילי אופניים *ראש העיר ר' משה אבוטבול: לצד הרחבת העיר בבניית אלפי יחידות דיור, אנו מקימים פרויקטים כלכליים ומשפרי איכות חיים להעצמת חוסנה הכלכלי של בית שמש.

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים, בראשות הממונה על המחוז במשרד הפנים, דלית זילבר, החליטה להפקיד תכנית למסחר ומשרדים באזור התעשיה צפוני בבית שמש בסמוך לתחנת הרכבת.
 
התכנית מציעה הקמת בניין למסחר ומשרדים בן  8 קומות בהיקף של כ-21,000 מ"ר מהם כ-9,000 עיקרי וזאת לשימושי המסחר והמשרדים הכוללים: חנויות, מרכולים, מסעדות, אולם שמחות, מזנונים, עסקי ואביזרי רכב, משרדים, שירותים עסקיים ועוד.
 
התכנית תואמת את מדיניות התכנון המחוזית המאפשרת שימושים  כגון מסחר ומשרדים בסמוך לתחנת הרכבת של העיר, וזאת בנוסף לתעשייה הקיימת בשטח מזה שנים. אזור התעשייה הצפוני סמוך לשכונות מגורים ולכן קיימת מגמה להפיכתו לאזור של מסחר, משרדים ותעשייה נקיה.
 
החלטת הועדה הדגישה את חשיבות תוספת שטחי המסחר והמשרדים  המוצעים בתכנית, וזאת לצורך חיזוק אזור התעשייה הצפוני כמוקד סביב תחנת הרכבת וכן חיזוק חוסנה הכלכלי של העיר, בד בבד עם אישור השכונות החדשות בעיר.
 
בעקבות הבשורה הכלכלית, אומר ראש העיר ר' משה אבוטבול כי עיריית בית שמש תמשיך להוביל הקמתם של פרויקטים כלכליים נוספים אשר יעצימו את חוסנה הכלכלי של העיר, ויתנו מענה אמיתי לצרכים של תושבי העיר. "פרוייקט ייחודי זה יתן תנופה לכל מתחם הרכבת שבשנים האחרונות שינה את פניו למרכז שירותים ומסחר עירוני, וללא ספק הוא יקדם את חיי המסחר בבית שמש", אמר אבוטבול.
 
ראש העיר הודה למשרד הפנים, לחברי הועדה המחוזית בירושלים ולעומדת בראשה גב' דלית זילבר, על הנכונות לסייע לעיר בית שמש שנמצאת בתנאי בינוי ופיתוח מהגדולים בארץ, ולהיות חלק מהפיכתה של בית שמש למטרופולין אזורי לאזור כולו.
 
כמו כן, אושרה בוועדה המחוזית תוכנית נוספת שהגישה עיריית בית שמש למערך שבילי אופניים בתחומי העיר בית שמש. התוכנית מציעה כ-60 ק"מ של מסלולי אופניים בבית שמש, המתחלקים בין שבילים בשטחים ציבוריים פתוחים לבין שבילים ברצועות הדרך לשימוש יוממות, פנאי וספורט.

משרד הפנים החליט לאמץ את תוכנית העירייה כמדיניות תכנון, "פיתוח תשתית ותרבות אופניים יתרמו משמעותית לאיכות ורמת החיים בעיר, לשיפור הניידות בתוך העיר, לשיפור הבריאות והכושר הגופני של התושבים ולחיזוק תדמיתה של העיר" נמסר ממשרד הפנים.
 
בית שמש מתאפיינת באחוז גבוה של תושבים שאין בבעלותם רכב פרטי ומכאן הערך המוסף שביצירת מערך שבילי אופניים כלל עירוני. עוד צויין כי מיקומה של העיר בלב האזור הכפרי ותפקודה כבירת מחוז לאזור שסביבה יתרמו ליוממות אופניים בין העיר לישובים הסמוכים ושילובה במערך שבילי האופניים שבשטחי הטבע הסובבים אותה ואשר מתויירים בקביעות על-ידי נופשים רוכבי אופניים מכל הארץ, יהפוך אותה למוקד מרכזי באזור

יישום התוכנית יסייע בכך שכ-10% מהנסיעות בעיר תתבצענה באמצעות אופניים.

התוכנית שמה דגש על בטיחות באמצעות יצירת מסלולים ייחודיים לרכיבה בטיחותית על האופניים, תוך הפרדה בין תנועת אופניים לתנועת רכב מוטורי ולתנועת הולכי רגל על-פי הנחיות משרד התחבורה. כמו כן התוכנית שמה דגש על נוחות ויעילות על-ידי יצירת רשת עירונית של מסלולי אופניים המקיפה את העיר לאורכה ולרחבה בדרכים הקצרות האפשריות, מכל שכונות המגורים לכל מוקדי המשיכה, לרבות תחנת הרכבת, מרכזי מסחר, מקומות עבודה, אזורי תעשיה, פארקים וגינות ציבוריות, מתקני ספורט ופנאי, מוסדות חינוך וציבור.

התוכנית מציעה בשלב עתידי להקים מערך ציבורי להשכרת אופניים, עם פריסת תחנות של כ20 אופניים בכל תחנה ברחבי העיר.

התוכנית ביוזמתה של עירית בית שמש על-ידי אדר' אוטו פרידמן, פעיל בעמותת "רוכבי שמשון" מבית שמש והוכנה בהתבסס על תדריך לשבילי אופניים של משרד התחבורה ובמימון משרד השיכון.
 
ראש העיר הרב משה אבוטבול, אמר "בית שמש שוכנת בלב ארץ התנ"ך, במיקום פסטורלי משולב באתרים היסטוריים רבים. מהפכת שבילי האופניים חשובה הן מבחינה תיירותית וכלכלית למטיילים מרחבי הארץ, והן מבחינה בריאותית לתושבי העיר.


בית שמש: עשרות זוגות מעוכבי ילדים הגיעו ליעוץ והכוונה י"ז סיון תשע"ח
הכתרת הרה"ג רבי דוד כהן שליט"א לרב ביהמ"ד ''ממזרח שמש' ח' סיון תשע"ח
בשורה: הקונסרבטוריון החרדי "רון שולמית" מגיע לבית שמש ח' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי