כ"ד תמוז תש"פ
דב ליפמן
חזקי גולדברג ז' אלול תשע"ד    19:17 עיריית בית שמש תשמח לשמוע על 'הפתרון החלופי הראוי' - עליו מצהיר משרד החינוך

בעיריית בית שמש מגיבים על הוראת בית המשפט לאסור על סמינר חרדי להכנס למתחם בי"ס לשפות ותרבויות, מדובר בצמצום עוול חמור של אבסורד כפול. ח"כ ליפמן אמר בתגובה, "לא בונים חומות בין יהודים".

בתגובה לעתירה שהגישה משרד החינוך לבית משפט השלום בירושלים, ולאחר החלטת בית המשפט לאסור את הלימודים של הסמינר החרדי במתחם בי"ס לשפות ותרבויות, פירסמה עיריית בית שמש כי מתוקף תפקידה של העירייה לפתיחה תקינה של שנת הלימודים ולאפשר לכל ילדי העיר מכל המגזרים למקום לימודים ראוי, ראתה העירייה לנכון, לנצל כיתות ריקות במתחם ביה"ס לשפות ותרבויות ולאכלס בהן תלמידות בית הספר משכנות דעת המתגוררות באותה שכונה ואין להם היכן ללמוד, ואפילו מקום להציב מנ"דים כמו לאחיותיהן הגדולות, כבר לא נשאר להן.

יצוין כי מדובר בצמצום עוול חמור של אבסורד כפול, כאשר מבנה ביה"ס מיועד לכ- 500 תלמידים ובפועל רוב המבנה עומד ריק ולומדים בו רק 144 תלמידים. בנוסף, רובם ככולם של התלמידים מגיעים בהסעות מבית שמש הותיקה, כאשר בשכונה בה נמצא המבנה קיים חוסר של מאות כיתות לימוד, ואילו בשכונות בית שמש הוותיקה אשר בהן מתגוררים תלמידי בית הספר, קיימת מגמה הפוכה של עשרות רבות של כיתות העומדות ריקות.

העירייה זימנה מספר פעמים את מנהלת ביה"ס שפות ותרבויות השוהים במבנה העירוני לדיון בנושא במטרה להגיע להסכמה, אך זו ביכרה להיעדר במפגיע כך שלא נותרה הברירה בידי העירייה, אלא למלאות את חובתה ותפקידה כלפי ילדי העיר מכל המגזרים.

חבל מאוד שגורמים אינטרסנטיים בוחרים ללבות את האווירה באלימות ועבריינות ובאופן לא חוקי במקום לפעול באחריות ובאופן ענייני.

יצוין כי ראש העיר משה אבוטבול שוחח עם שר החינוך שי פירון והציע לו לרדת לשטח ביחד עם הנהלת משרדו ולראות את מצוקת חוסר כיתות הלימוד בשכונה ואז לקבל החלטות מקצועיות וענייניות.

בתגובה להודעת משרד החינוך, אמרו בעיריה כי ישמחו לשמוע על 'הפתרון החלופי הראוי' - עליו מצהיר משרד החינוך' - למצוקתם של מאה תלמידות כתה א המתגוררות בשכונה ואין להן היכן ללמוד, כאשר אפילו אין מקום להציב קרוונים עבורן.

ח"כ דב ליפמן (יש עתיד) המתגורר בעיר אמר בתגובה היום אני אתיר לעצמי לדבר בשם תושבי בית שמש. אנו שמחים בהחלטה של שר החינוך שי פירון (יש עתיד) להאבק נגד הפעולות של ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, לבנות קיר באמצע הלילה כדי להפריד את בית ספר שפות ותרבויות ברמת בית שמש, ולהכניס תלמידות חרדיות לחלק מהבית ספר ולמנוע תוכניות מלאות של הבית ספר.

יחד אם זאת חייבים להגיד- לא בונים קירות בין יהודים ! 
יש לנו מדינה יהודית עצמאית כדי שלא נראה חומות כאלו להפריד אותנו והגיע הזמן שגם בציבור החרדי יבינו שצריכים לשבור קירות בין האוכלוסיות ולא לבנות אותם - במיוחד לא בפועל. 

לא אשקוט, ולא אפסיק להאבק עד שיהרסו את הקיר ויחזירו לבית ספר שפות ותרבויות את התנאים שעזרו להם לעלות לאחת מבתי הספר הטובות במדינה."

בית שמש: עשרות זוגות מעוכבי ילדים הגיעו ליעוץ והכוונה י"ז סיון תשע"ח
הכתרת הרה"ג רבי דוד כהן שליט"א לרב ביהמ"ד ''ממזרח שמש' ח' סיון תשע"ח
בשורה: הקונסרבטוריון החרדי "רון שולמית" מגיע לבית שמש ח' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. האם לבית של ליפמן יש קירות?
02/09/2014
כלבלב
למה יש בכלל מחיצה בינו לבין שכנו? למה יש מחיצה בכלל בחדרו בכנסת? מחיצות בין יהודים???? רח"ל.... א משיגענער על כל הראש. נעבעך.
הגב לתגובה
2. דרמה ...
02/09/2014
חוחי
אז למה אבוטבול לא מעביר את הבנות החרדיות לבית שמש הוותיקה החילונים יברחו ......
הגב לתגובה
כמה אתה צודק
03/09/2014
חתלתול
אני חושב שפשוט צרכים לפרק לו את כל הקירות של הבית, או אפי' שיגור ברחוב ברחוב כדי שלא יהיה מצב של מחיצה בינו לאף אחד!!!!!!!!!!!
הגב לתגובה
3. אבוטבול
03/09/2014
קול ברמה
היכן היה אבוטבול -בחוץ לארץ חשוב לו לטייל בעולם במקום לדאוג לעיר . האם אבוטבול יודע לפתור בעיות - הוא מבקש מפירון שיפתור לו מה אמר בטלוויזיה אל תתערבו בעיר אני אחראי על ניהול העיר אז למה הוא מבקש פיתרון משר החינוך התשובה פשוטה אבוטבול מעולם לא למד מה ניהול אבוטבול מעולם לא התמודד עם מצבים מורכבים אבוטבול לא מנהל עיר הוא מנוהל אבוטבול הבטיח שוויון אבל בונה חומות אבוטבול הבטיח פיתוח עיר אז למה נרדם ולא דרש מקבלני בניה של שכונות לסיים במקביל בתי ספר וגנים אבוטבול לא יודע כלום גם לא לנהל חנות מכולת קיוסק על אחת כמה וכמה עיר במה מתפאר אבוטבול בקניון בשוק באולם תרבות בניקיון עיר בחוגים לנוער תנועות נוער בסיוע למבוגרים בתרבות פנאי במועדון או מקום לנכים מה חושב אבוטבול שאנו מטומטמים האם ראה את ערמות האשפה המדרכות הכבישים את נעיר השוקעת את הבריחה מכאן את התקציב שיש לו הוא עוד לומד בטיולים שלו מתאים לך המשפט ממקימי ומחריביך מתוכך יצאו אתה מחריב עיר חברה ותרבות למד אדם שאינו יודע את עברו ואתה אין לך עבר אז אין לך גם עתיד
הגב לתגובה
4. קירות בין יהודים
03/09/2014
מחיצה
אם היינו בונים קיר חוצץ בינינו לבין יש עתיד וכל חברי הכנסת שלה היה המצב הרבה יותר טוב
הגב לתגובה
שלוחו השטן חזר לחפור קברי יהודים בבית שמש
04/09/2014
לצערינו בהתיר הרב ה"מתיר"
לצערינו בהתיר הרב ה"מתיר" שלוחו השטן חזר לחפור קברי יהודים בבית שמש
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי