י' חשון תשפ"א
תמונת אילוסטרציה
יעל קליגר ו' אלול תשע"ד    14:26 אלישבע תלך לבית הספר למשפחות "לא טובות"

יעל קליגר כתבה מכתב לבתה אלישבע, שעלתה היום לכיתה א'. אלישבע לא תקרא את המכתב, אך אתם כן. אלישבע הולכת לבית ספר שיש מי שמגדירים אותו כמיועד ל"משפחות לא טובות".

אלישבע ילדתי האהובה, 
זה מכתב שאני כותבת לך, אבל לא תקראי אותו בימים אלו, לפחות לא עד שתגדלי ותתבגרי.

אני אולי כותבת אותו בכלל בשביל עצמי, שאוכל לקרא לעצמי את מה שאמרתי לך בקול, בעל פה.

את יודעת ילדתי, כהורים, אנחנו רוצים את הכי טוב בשבילכם. רבות התחבטנו והתלבטנו לאיזה בית ספר לרשום אותך, אפילו התייעצנו על כך לא מעט.

מחד, חשבנו שנכון שתלכי לבית ספר השכונתי, הקרוב, בבניין תקני וראוי ללימודים, קרוב לבית מרחק הליכה, המקום הטבעי והמיינסטרימי לבנות השכונה..

מאידך, רציתי לשלוח אותך לבית ספר אחר, שם יש דגשים בחינוך על כל מיני דברים נוספים יפים וחשובים עד מאוד.

רק שאליה וקוצים בה, ראשית, בית הספר האחר רחוק יחסית גיאוגרפית ממקום מגורנו, וזה הרבה פחות נח. שנית, זה ממוקם בקרוואנים דלוחים ועלובים, שלישית, זה לא הברירה הטבעית של כל חברותייך וחששתי שאולי ניתוק מהסביבה יהיה מעט קשה. וסיבה נוספת, שאנשים "חשוכים וצרי אופקים" הדביקו במכוון סטיגמה שזהו בית ספר לבנות ממשפחות לא טובות, או כמו שאמרה לי איזו מורה מביתר, מישהי שמחשיבה את עצמה לאשת חינוך: "זה בית ספר של כל הבררות" (כך ע"פ לשונה) ומכל השיקולים הללו, של נוחיות גרידא וסטיגמות, הלכתי כמו כולם לרשום אותך בבית יעקב השכונתי.

ואמרתי בליבי, שאת החינוך והערכים האמיתיים במילא תקבלי כבר בבית. רצה אלוקים מאהבתו אלינו, ובית הספר השכונתי, סירב לקבל אותך בשעריו, בטענה רשמית שאנחנו, הורייך, בעלים של מכשירי טלפןן ניידים "לא כשרים" ומשום כך איננו מתאימים.

בנוסף, אמרה לי המנהלת ברמיזה.. שכמה שכנים טובי לב, דאגו למידע זה.

אז ראשית, אני רוצה להודות מקרב לב לשכנים שדיברו, ולמנהלת שקיבלה את הדיבורים, אם לא זה, הייתי שולחת אותך לבית הספר שהחינוך והערכים בו, היו רק הבחירה השניה שלי.

כשחזרנו מהרישום בבית הספר הערכי והאנושי, וסיפרת בהתרגשות לחברותייך השכנות שתלכי לבית יעקב "חפץ חיים" הן אמרו לך בהתנשאות, זה בכלל לא בית ספר טוב. זה בית ספר של בנות לא טובות.

באת אלי לבית עם עיניים גדולות ותמהות, ושאלת אותי, אמא, למה הן אומרות ככה שזה בית ספר לא טוב?!

הרגשתי שדמי מבעבע, ידעתי שהתשובה שאתן לך, תהיה זו שתלכי איתה הלאה.. עזבתי הכל באמצע, אחזתיך בידיי הסתכלתי לך בעיניים, והלב שלי הוא בכלל זה שדיבר.

אלישבע יקירתי, בית ספר טוב, נחשב לפי החינוך, לפי הבנות שם, לפי ההתנהגות. את ילדה טובה ומחונכת, אף פעם לא מעליבה ולא מדברת בחוצפה, ההתנהגות שלך היא זו שקובעת ותקבע אם זה יהיה בית ספר טוב או לא. בנות שמעליבות, בנות שמתחצפות, בנות לא מחונכות, הן אלו שאינן "טובות"
הכל תלוי בהתנהגות שלך ושל חברותייך.

לכן את תשתדלי להיות לתמידה למופת, יחד עם חברותייך. וזכרי תמיד, שזו שמעליבה ופוגעת, היא זו שאינה טובה  ועכשיו, אנחנו כבר מחכות בקוצר רוח לשעה 16:00 לפתיחת שנת הלימודים הרשמית.

שלום כיתה א' בבית יעקב חפץ חיים.
תשע"ד.
וזכרי אלישבע ילדתי: "מי האיש החפץ חיים אוהב ימים לראות טוב, נצור לשונך מרע, ושפתיך מדבר מרמה, סור מרע ועשה טוב בקש שלום ורדפו"

למרות ניצני הרוע, למרות החשכות הקיימת, למרות דורשי טוב למיניהם.. אף על פי כן, לעולם נרדוף שלום!

אוהבים אותך המון ומתפללים להצלחתך אבא ואמא.

ילדה בת 8 התמוטטה לנגד עיני חברותיה – מצבה קשה ו' שבט תשע"ח
שלום כיתה א' - 163,000 תלמידים לראשונה בבית ספר י' אלול תשע"ז
בני ברק: התלמידות הגיעו לכיתה א' וגם השוטרים כ"ח אב תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. בכלל לא צודקת...
01/09/2014
אבא
באם לא נכנס לעניין השכונתי אזורי וכו', אם את באמת לא מבינה שאנשים מעוניינים לבתי ספר למשפחותיהם בסגנון ואיכות מסויים, את עושה שקר בנפשך, מפלבלת בעינייך כביכול עושים לך עוול, בזמן שאת יורה לעצמך ברגלים, הטלפונים הכשרים הפכו ממזמן וע"ד גדולי ישראל לסימן וזיהוי של היכר,
הגב לתגובה
2. הכתבה לא מתאימה לאתר חרדי!!!!!!(ל"ת)
01/09/2014
חרדי

הגב לתגובה
3. אָבוֹת אָכְלוּ בֹסֶר וְשִׁנֵּי בָנִים תִּקְהֶינָה
01/09/2014
המגיב לענין
קטונתי לנסות לשכנע אמא כואבת, בפרט בשעת כעסה. בגרתי די לדעת כי הרוע נמצא בכל מקום, בכל החוגים ובכל התת-חוגים. אך האמת זועקת, האם ההורים שלא הולכים בתלם ובגלל כך ילדיהם סובלים, זכאים להזיל דמעות תנין ? מי יתן ונזכה לדברי הנביא: בַּיָּמִים הָהֵם לֹא יֹאמְרוּ עוֹד אָבוֹת אָכְלוּ בֹסֶר וְשִׁנֵּי בָנִים תִּקְהֶינָה: (ירמיה לא,כח)
הגב לתגובה
4. צמ
01/09/2014
מתילדה
לבי"ס אין :סתם" שם טוב או לא טוב. כמו שאין עשן בלי אש....
הגב לתגובה
5. אלישבע בית ספר
01/09/2014
אדם
היזהרו מן הצבועים!!! אמרו חכמנו ז"ל איזה חינוך וערכיים אמתיים אפשר לקבל בבית שיש פלאפונים לא כשרים האם בפלונים הנ"ל אין לשון הרע? מי האיש החפץ חיים שומע בקול גדולי ישראל ולא מכנים תועבה לביתו
הגב לתגובה
6. אייפונים זו התשובה
01/09/2014
שמעי
אמא שמחזיקה אייפון , לא ראויה בכלל להתיחסות לגבי חינוך ילדיה בושה ! לאם בישראל שזו הדוגמה האישית שהיא מראה לילדיה אייפון
הגב לתגובה
7. פייטינג!!!
01/09/2014
אחד
חפץ חיים אחלה בית ספר!!!
הגב לתגובה
8. גברת נכבדה,
01/09/2014
joel
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה, אי אפשר להנות משני עולמות בבת אחת. אי אפשר ללבוש מה שרוצים לטייל איפה שרוצים ולבקש בית ספר כזה או אחר, אי אפשר מכשיר איפון לא כשר וחשבונות פייסבוק וכו' ולרצות חינוך חשוך? למה בכלל חשבתם על חינוך חשוך משפחה פתוחה ונאורה כ"כ?
הגב לתגובה
9. חפץ חיים = בית ספר מעולה.
01/09/2014
יעל קליגר
לטובת אלו שיש להם הבנת הנקרא: לא הלנתי על ההנהלה שלא קיבלה את ביתי. הודיתי לה!!! ולגבי שאר התגובות, אחסוך מכם שיעור בנושא צביעות. היו ברוכים. נחת מהילדים. אמן.
הגב לתגובה
10. זכותו של מנהל בית ספר לקבוע כללים
01/09/2014
יוסי
לכל בית ספר יש כללים. ואם מנהל בית הספר החליט שהורי התלמידות חייבות סלולר כשר - זוהי זכותו המלאה בראיה חינוכית, ואם הזוג קליגר רק היו רוצים ומחליפים מכשיר סלולר היו מכניסים את הבת בלי שום בעיות!
הגב לתגובה
האמת חייבת להאמר
01/09/2014
שמעון
כל גדולי ישראל כולםםםםםםםםםםםםם אסרו את המכשירים הטמאים, ומי שמחזיק את זה ועוד אמא יהודית שכל כבודה בת מלך פנימה שלא תצפה שיקבלו את בתה, אנשים מחנכים ילדים לא בשביל שיהיו אתם ילדים שגדלים אחרת וד"ל
הגב לתגובה
סטיתם מהנושא...
01/09/2014
אמא לתלמידה
ילדה התקבלה לבית הספר שההורים רצו מלכתחילה, ויד ה' סובבה את זה כך, יעל ואלישבע וכל המשפחה, הרבה הצלחה באשר תפנו.
הגב לתגובה
קליגר או אויבער חכם...
01/09/2014
המגיב לענין
רק לשם הבנת הנקרא: - בית ספר שאין בו "דגשים בחינוך". - בית ספר שאינו "ערכי ואנושי". - בית ספר שהוא רק "לבחירה השניה". - ניצני רוע... - חשכות קיימת... --- כך מתבטאת אשה החפצה חיים, אוהבת ימים לראות טוב ?
הגב לתגובה
צודקת במאה אחוז!
01/09/2014
אמא אחת
לא ניתן לבוא בהצתדקויות ומילים יפות ככל שיהיו נכונות- קופת השרצים על גבך (קרי:נייד לא כשר) לא נותנת שום מקום להתלבטות, מידת ההכנעה לגדו"י והשמירה על ילדייך ברוחניות לא תבוא מנייד זה. אין מקום לערער אחרי תקנה זו! במשפחתנו 2 משפחות ל"ע ש"רק" היה להם אינטרנט והיו מסלתא ושמנא והיום הם בשאול תחתיות. שמרי על עצמך אמא יקרה, שמרי על ילדייך!!!
הגב לתגובה
11. המכתב לאלישבע
01/09/2014
רוחמה רוט
כן, גם ביתי שטה באותה הסירה בא שטה אלישבע החמודה, אומנם הפרש הגילאים הוא 8 שנים ושלי עולה לט׳ וכן גם היא עדיין יושבת בבית ללא סמינר , ולכן אני מוצאת לנכון לצאת נגד כל אלו אותם מנהלים ומנהלות שחושבים ובטוחים שהם יותר טובים מאחרים ושהם אלו שיחליטו מי זו בת טובה ומי לא , לידיעתכם התפוח הרקוב הוא בידיים שלכם!!! כן, האמת כואבת אבל פעם אחת ולתמיד חייבת להאמר !! אתם מחנכים את הילדים ״שלכם״ בבתי הספר ״שלכם״ שאסור אייפון ואסור לעשות צבא ואסור ואסור והרשימה כל כך ארוכה עד שאפילו לנשום אסור!! אבל דרך ארץ , לכבד את האדם באשר הוא ורק בגלל מי שהוא באמת, כבוד הבריות... נימוסים וכו׳ את כך אלו מזמן הפסקתם להנחיל בילדים והתוצאות נראות ברחובות לצערינו כשילד בן 8 ניגש אליי ברחוב וצועק על אייפון זה כי מה שמלמדים אותו בבית אז תגידו לי אתם מה אם דרך ארץ לאדם מבוגר?? זה לא חוצפה?? זה כן בסדר?? אז תפסיקו כולכם לתקן את העולם ותנו לנו לחיות!! תכבדו אותנו בדרך החיים שבחרנו כפי שאנו מכבדים אותכם!! וזיכרו: כל כלב בא יומו!! גם יומכם יגיע!!
הגב לתגובה
כבוד הבריות
01/09/2014
לא מרחמת!!!!
אז למה לא להכניס גם חילונים לבית הספר? הרי צריך לכבד אותם?
הגב לתגובה
12. מכתב לאלישבע
01/09/2014
רוחמה רוט
ליואל: את מי אתה מנסה לחנך??גם לך יש חשבון בפייס וככל הנראה גם טלפון לא כשר !!! אז תירגע ותפסיק להיות צבוע!! צא, צא מהארון!!
הגב לתגובה
13. עכשיו הבנתי.....
01/09/2014
אילה
אני לא מכירה אישית את יעל אדם חילוני אמר שאפילו אשתו לא מתנהגת כמו יעל קליגר עכשיו הבנתי....
הגב לתגובה
המכתב לאלישבע
01/09/2014
רוחמה רוט
יואל: את מי אתה מנסה לחנך בדיוק?? אם אתה מגיב פה גם לך יש חשבון בפייס וגם ככל הנראה פלאפון לא כשר , אז די!! די עם הצביעות !! וכן, צא , צא מהארון!!!
הגב לתגובה
14. כל המגיבים כאן נגד 'האינטרנט והמכשירים
01/09/2014
עושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפנחס
הטמאים'... עושים שקר בנפשם כאחרוני מנהלי בתי הספר והסמנרים. איך אתם מעלים כאן תגובות לאתר ? דרך הגמרא?
הגב לתגובה
נכון מאד!
01/09/2014
פלונית
הכל טוב ויפה, אבל את מנסה ליפות את המציאות ולהאשים את המנהלת שכ"כ צודקת: גם אני לא הייתי מוכנה שביתי תלמד בכיתה עם בת שהוריה מחזיקים בבית טלויזיה, מעריב וידיעות אחרונות. כן! קראת נכון. האייפון הרבה יותר גרוע מהנ"ל ןבמקום להתלונן ולהאשים, תדעי שהאשמה בכם בעצם זה שאתם מחזיקים ברשותכם מכשירים נוראיים שכאלו, ותעשו חשבון נפש. נשמח לקבל אתכם אחרי שתעיפו לפח את האייפונים המזעזעים הללו!!!
הגב לתגובה
15. מהי המטרה?
01/09/2014
אחות
יעל! דבר ראשון, אני שמחה בשמחתך, שילדתך התקבלה למקום שטוב לה, אך תחשבי קצת יותר רחוק, אם יהיה לה טוב גם בהמשך? יהיה לה טוב כשהוריה נראים כך? עם פלאפונים שאינם כשרים, שכל גדולי ישראל יצאו נגד זה? כשאת מחנכת אותה לאהבת ישראל, יושר ואמונה, היא מקבלת באופן ישיר, מהדלת האחורית את כל הדברים הנוראיים שעליהם דיברת!! חשבת על זה???!!! אני לא מאשימה אותך, אנחנו בחבלי משיח עכשיו, הגזירות והצרות מתגברות מאד, ואנחנו בסך הכל מתמודדים! וזה קשה! אבל ד' נתן לנו מתנה, את גדולי ישראל שמאירים לנו את הדרך..... ואת זה אנחנו צריכים לנצל.... בהצלחה לך יעל! שתמיד תראי רק טוב! וגם ילדתך.....
הגב לתגובה
יש הבדל בין אינטרנט פרוץ לבין נתיב...(ל"ת)
01/09/2014
מתילדה

הגב לתגובה
בשביל אתר לדעת לדעת לא צריך פייסבוק(ל"ת)
01/09/2014
דן

הגב לתגובה
תגובה
01/09/2014
איל
בחדש הרחמים והסליחות צריך לעשות חשבון נפש ואם המכתב הזה כואב ומפריע למישהו זה הזמן ליבדוק למה ושוב לעשות חשבון נפש.
הגב לתגובה
באנה זה לא נשמע טוב המשפט האחרון שכתבת גברת
02/09/2014
מישהוית
באנה זה לא נשמע טוב המשפט האחרון שכתבת גברת
הגב לתגובה
למגיב לעניין
02/09/2014
......
אוייש זה תשובה קולחת!!!!!
הגב לתגובה
לגברת קליגר היקרה מאד
02/09/2014
יהודי
לטובתך ולטובת נשמתך היקרה, השליכי מעליך את האיפון.זה יעשה לך רק טוב. אפילו שזה מאד קשה. עכשיו תחשבי: אם יהיה לך איפון, אז אלישבע שלך אכן תלמד בבי"ס שנזהרים בו מלשון הרע [???] אבל ספק גדול מאד אם היא תשאר שומרת מצוות, מה שבטוח שגם לה יהיה דבר שנאמר עליו "יהרג ואל יעבור". אבל אם תזרקי את האיפון, ואלישבע שלך תלמד בבית יעקב ההוא שלא נזהרים מלה"ר [???] רוב הסיכויים שבתך תשאר שומרת מצוות, וודאי שזכות המצוה הגדולה של השלכת האיפון תעמוד לך לרוות ממנה נחת יהודית!
הגב לתגובה
שאלה ליעל
02/09/2014
ללי
אם כ"כ טוב לך ולביתך בבית הספר החדש, הלכתם לשם מרצון ואפילו התקבלתם, סבבה! אז על מה בדיוק היתה כל תשפוכת המלל הזאת??? מה אכפת לך מה קורה בבית הספר השכן?? עד היום לא הכרתי אותך חבל להוציא את הכביסה המלוכלכת שלך (!) החוצה.
הגב לתגובה
איך אפשר ליצור איתך קשר לא ע"ג הפורום?
02/09/2014
אחת
יש לי רעיון בשבילך..
הגב לתגובה
16. צודקת/לא צודקת
02/09/2014
חיים
צודקת שלא צריך לדבר רחלות אחת על השני במאה אחוז. מצד שני אם יש לכם מכשיר לא כשר אתם הם אלא שפגעתם בבת שלכם והבת שלכם לא צריכה לסבול בגלל זה!!!
הגב לתגובה
17. תבלעי את הגלולה המרה
02/09/2014
חברה שלך
זה מאד משחרר כאב לעלות את הדברים על כתכ אבל למגירה לא ברבים. את בידיך עשית את זה זה הזמן לעשות תשובה כי את הנכדה לא יקבלו גם בבית הספר הזה.....
הגב לתגובה
רוחמה רוט אי פשר לינשום
04/09/2014
רחלי
אנחנו מחנכים את ילדינו על פי התורה שקיבלנו ממשה רבנו בסיני ושם כתוב 365!!! דברים שאסור(שס"ה מצוות לא תעשה)אחד מהם זה לא תביא תועבה לביתך. וכן יש מצוות עשה ועשייתה ככל אשר יורוך. ונושמים ב"ה טוב מאד הרבה יותר טוב ובטוח ורגוע מאשר אלה שלא שומרים כל כך הרבה אסור!!!
הגב לתגובה
לרוחמה רוטדרך ארץ לאדם מבוגר
04/09/2014
דוד
במרבם ובש"ע נפסק שעל כל יהודי חל חובת מחאה קשרואה יהודי עובר על התורה ועל השולחן ערוך. ומי שומע בקול חכמינו ז"ל הוא מתנהג בדרך ארץ. ולא העובר עבירה בפרהסיה. ומי שלא מכבד את בראו-ברא עולם-מה פתאום שיכבדו אותו
הגב לתגובה
אחות כתבת לענין, חזק וברוך(ל"ת)
05/09/2014
citroen

הגב לתגובה
18. איך שנגיעות אישיות מסנוורות
05/09/2014
יוסי
ייתכן מאוד שבית ספר שלא מקבל ילדה בגלל טלפונים לא כשרים של הוריה הוא בית ספר גרוע, יכול להיות, אבל הרי פשוט שבית ספר שכן מקבל, הוא בית ספר של בררות. הגיע הזמן להבין שטלפון לא כשר זה כמו טלוויזיה בבית ואפילו יותר גרוע, כי בדרך כלל יש גם מחשב עם אינטרנט... אז אנא ממך גב' קליגר, פתחי עינייך למען עתיד ילדייך. להציל את הילד שלי על ידי הודעה שיש ברשותך טלפון לא כשר זהו צעד מתבקש. לא נראה לי שאם לילדה שלי היה מחלה מדבקת שאני מסתיר והייתי רושמת אותה לבית הספר של בתך היית שותקת!!!!!
הגב לתגובה
איזה סכלות
05/09/2014
יוסי
אני מחנך בדרכי, ומי שלא טוב לו שיחפש מקום אחר ואני יכבד אותו במקומו, אבל למה להכניס דבר שלטעמי הוא רעל לבית שלי!!!!! אין גול לסכלות!!!!
הגב לתגובה
19. קראתי בשקיקה את מכתבך
07/09/2014
אחותך
אני לא מכירה אותך, יעל, אבל את ואני בנות של בורא עולם האהוב ושתינו אחיות יהודיות. אני מבינה לכאבך , ואני מבינה שע"י התגובה שקיבלת מהנהלת ביה"ס וחברות ביתך, המצפון שלך התעורר והכה על קודוקדך. כי, כן! אני בטוחה שבתוך תוכך פנימה את יודעת שלהחזיק טומאה בידיים שלך ושל בעלך, זה להכניס צינור של טומאה הביתה והיישר אל תוכי אלישבע המתוקה שלך שלא טעמה טעם של חטא. את יודעת מצוין בתוכך פנימה, שלהחזיק כזה מכשיר, זה לבייש את בורא עולם ואת תורתו הקדושה. את יודעת את זה מצוין, וביה"ס הזה הזכיר לך, את מה שאת מנסה כל הזמן לכסות. ומה שקרה לך, הוא אות משמים כדי שתחזרי בתשובה ותקדשי שם שמים בעולם ותטהרי את ביתך ואת האוצרות שאבא שבשמים שלח לך ובע"ה תזכי לכל הברכות הכתובות בתורה. וזכרי יעל יקרה: מי האיש החפץ חיים... סור מרע ועשה טוב" - לעזוב את הדרך הרעה ולחזור אל דרך הישר עפ"י הוראות מרנן ורבנן שליט"א. ה' יאיר דרכך ואת כל אחינו התועים שמגיע להם להרגיש ישרים כלפי בורא עולם ולהרגיש את ההרגשה הנפלאה של עושי רצונו. ה' יזכך להתקרב אליו מתוך בריאות ואושר! כל ההצלחה שבעולם!!! באהבה רבה, אחותך.
הגב לתגובה
20. מקסים, שתהיה שנה טובה(ל"ת)
08/09/2014
בר

הגב לתגובה
21. חבל שבתלמודי תורה לא מסתכלים על זה.
08/09/2014
אבא
היית מצרפת גם את הבנים לחפץ חיים וכדומיהן. למה להכניסם לחיידר חסידי?
הגב לתגובה
יש אינטרנט ויש אינטרנט!
08/09/2014
צודק ולאצודק!
ואם אינך יודע את ההבדל כנראה שאתה אכן משתייך לעדת זמרי...
הגב לתגובה
22. שטויות במיץ של מילים יפות!
09/09/2014
מורה ואם
האם אינך מתביישת? הרי כבעלת פלאפונים לא כשרים אין לך שום זכות הצטדקות! זה לא שאת 100% ובגלל צבע העור שלך דחו את ביתך!! את מודה בממפורש שאינך בקו של בית יעקב, אז מה את באה להירשם בשעריו?! הסברי יפה הסברת לילדתך, אולם לעולם לא תוכלי לחפות על הסתירה המהותית בה את חיה. ועל כך, רחמיי.
הגב לתגובה
לדעת זה אתר חרדי??(ל"ת)
09/09/2014
חחח

הגב לתגובה
23. תגובה
09/09/2014
אמא
הורים שמחזיקים פלאפון לא כשר נגד הרבנים אין שום סיבה שיקבלו אותם למוסד חרדי
הגב לתגובה
24. האייפון וכדו' זו הגלישה לחברה החילונית בטוח !!!!!!
10/09/2014
יעקב
שתלך ללמוד ישר בחילוני או דתילוני.
הגב לתגובה
25. מלחמת היצר במאחז שתפס בחרדים
10/09/2014
חפץ חיםם
כמה מלחמות וכמה דם רע יש בעוון המשך אחיזת היצר במכשירי ההתחברות לחילונים ירחם ה', זה העבודה זרה שבחיקו ואפי' כבר בלכתו מן העולם מנשקה מתוך חיקו.
הגב לתגובה
26. יש לנו מורי דרך
10/09/2014
תלמיד
ר משה שמואל שפירא אמר שמי שחזיק פלא פון לא כשר לא משתייך לציבור החרדי! נקודה
הגב לתגובה
27. והאם לדעתכם מותר להחזיק מחשב בבית????
18/09/2014
פלוני
למה במחשב הכל בסדר?? אין ליכלוך??
הגב לתגובה
מחזק ומרגש!
21/09/2014
בת ישראל
כל הכבוד לך אחותי...
הגב לתגובה
וואלה צודקת...(ל"ת)
21/09/2014
ללוש

הגב לתגובה
28. את הילדות שלי אני שולח ל...
22/09/2014
שלמה
בית ספר שמקפיד גם על כך שהבנות לא יפגעו חלילה באנשים אחרים, וגם על כך שההורים יחזיקו רק מכשירים כשרים. הנסיון של הכותבת ליצור שני מחנות, מחנה אחד של אנשים רעים וכשרים ומחנה אחד של טובים וטרפים, הוא שקר בהתגלמותו!
הגב לתגובה
29. אלייך אמא שלי
28/09/2014
אלישבע
אלייך אימי האהובה, זה מכתב שאני לא כותבת לך, כי אני לא יודעת לכתוב, אבל זה המכתב שאכתוב לך כשאגדל ואתבגר.
הגב לתגובה
30. אלייך אמא - חלק א
28/09/2014
אלישבע
אלייך אימי האהובה, זה מכתב שאני לא כותבת לך, כי אני לא יודעת לכתוב, אבל זה המכתב שאכתוב לך כשאגדל ואתבגר. אני אולי כותבת אותו בכלל בשביל עצמי, שאוכל לקרא לעצמי את מה שאמרתי לך בקול, בעל פה. את יודעת אימי, כילדים, אני רוצה להביא לך נחת הכי טוב בשבילך. רבות התחבטתי והתלבטתי לאיזה בית ספר מתאים לי ללכת, אפילו התייעצתי על כך לא מעט. מחד, חשבתי שנכון ללכת לבית ספר השכונתי, הקרוב, בבניין תקני וראוי ללימודים, קרוב לבית מרחק הליכה, המקום הטבעי והמיינסטרימי לבנות השכונה..
הגב לתגובה
31. אלייך אמא - חלק ב
28/09/2014
אלישבע
מאידך, רציתי ללכת לבית ספר אחר, שם יש דגשים בחינוך על כל מיני דברים נוספים יפים וחשובים עד מאוד. רק שאליה וקוצים בה, ראשית, בית הספר האחר רחוק יחסית גיאוגרפית ממקום מגורנו, וזה הרבה פחות נח. שנית, זה ממוקם בקרוואנים דלוחים ועלובים, שלישית, זה לא הברירה הטבעית של כל חברותיי וחששתי שאולי ניתוק מהסביבה יהיה מעט קשה. וסיבה נוספת, שאנשים "חשוכים וצרי אופקים" הדביקו במכוון סטיגמה שזהו בית ספר לבנות ממשפחות לא טובות, או כמו שאמרה איזו מורה מביתר, מישהי שמחשיבה את עצמה לאשת חינוך: "זה בית ספר של כל הבררות" (כך ע"פ לשונה) ומכל השיקולים הללו, של נוחיות גרידא וסטיגמות, הלכתי כמו כולם ללמוד בבית יעקב השכונתי. ואמרתי בליבי, שאת החינוך והערכים האמיתיים במילא אקבל כבר בבית. רצה אלוקים מאהבתו אלינו, ובית הספר השכונתי, סירב לקבל אותי בשעריו, בטענה רשמית שאת ואבא, בעלים של מכשירי טלפון ניידים "לא כשרים" ומשום כך אינני מתאימה. בנוסף, אמרה המנהלת ברמיזה.. שכמה שכנים טובי לב, דאגו למידע זה.
הגב לתגובה
32. אלישבע ילדה יתומה?
29/09/2014
קליגרמן
אלישבע, ילדה יקרה שלא חטאה, בת למשפחת הנחשבת כמשוייכת לחצר "חסידית", אלישבע המסכנה נענשת בגלל חוסר הרצון של הוריה להקריב משהו למענה. הבוז להם!
הגב לתגובה
יקירתי, בעלת האייפון
20/10/2014
רחלי
אמת. יש לך אייפון את לא מתאימה ולא משוייכת למגזר החרדי אל תתייפייפי בשם ערכים אחרים, אהבת אדם ומידות ודרך ארץ רחמי על ילדתך שגדלה לתוך זה וראי מה את אם יהודיה "כשרה" גורמת לה...
הגב לתגובה
33. כל הכבוד
21/10/2014
צפנת
ב"ה התרגשתי מאוד למקרא המכתב של יעל קליגר. את מצויינת .את אמא למופת . ירבו כמותך בישראל ,כך תרבה האחדות והכבוד ההדדי .כל הכבוד . הזהרו בבני עניים כי מהם תצא תורה לא מגאוותנים .בהצלחה .
הגב לתגובה
34. וואו
25/08/2015
יל
ממש חיזקת לי את מה שחשבתי לפעמים גם ילד אחד יכול להוציא שם לא טוב לבית ספר אלימות ןכו ושנרשמים לכיתה א אף מנהל לא יכול לדעת מי הילד ומקבלים את כולם יד חזקה זה מה שצריך
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה