כ' תמוז תש"פ
רחלי לוין ה' ניסן תשע"ד    22:49 יקבי ברקן משיקה: בצירים חדשים לסדרות היוקרה

יקבי ברקן משיקים בצירים חדשים לסדרות היוקרה, אסמבלאז' בציר 2011: איתן, ריחן וצפית ● אלטיטיוד קברנה סוביניון בציר 2010: 720+,624+,412+ ● אלטיטיוד מרלו בציר 2009: 711+.

סדרות אלטיטיוד ואסמבלאז' מהוות נדבך מרכזי בבחינת הפוטנציאל והאופי הייחודי של הטרואר של אזורי הגידול השונים בישראל. סדרת אסמבלאז' היא סדרה של בלנדים מקומיים כאשר כל יין ייחודי בטעמו ומורכב מהזנים המאפיינים את אותו אזור, ואילו סדרת אלטיטיוד מדגישה את השפעת גובה הכרם על אופי היין.

על אף שישראל מדינה קטנה, הטרואר הישראלי הוא מגוון ביותר. כל יין בסדרות אלו הוא עולם ומלואו והמהווה רובד נוסף בסיפור של מקום גידולו.

סדרת  ASSEMBLAGE
יקבי ברקן גאים להציג זו הפעם הרביעית את סדרת היינות – ASSEMBLAGE . יינות אשר מציעים מבט אחר על נושא האזוריות, נושא שמעסיק כל מדינה יצרנית יין, בעולם הישן כמו בעולם החדש. שלושת הבלנדים האדומים המקומיים - ריחן מאזור הגידול הגליל העליון, צפית שמשפלת יהודה ואיתן מהרי ירושלים מציגים שוב ממסכים ייחודיים מזנים אשר מאפיינים כל אחד את אזור גידולו.

בציר חדש 2011 של ריחן, איתן וצפית מסדרת ASSEMBLAGE
שנת הבציר 2011 הייתה שנה כל כך שונה ומרתקת שאנו לא מאמינים שתחזור על עצמה שכן מדובר בעונה קרירה יחסית וחסרת תקריות קיצוניות כחמסינים ארוכים. כל אזור יין הבשיל בזמנו בצורה איטית ורגועה וכמעט "לפי הספר" כאשר ענבי הדרום הבשילו ראשונים, ענבי המרכז שניים ואחריהם ברצף וכמעט צמודים האזורים הקרירים שבהרי ירושלים והצפון. pH נמוכים, חומציות גבוהה יחסית ורעננות פרי נדירה. כל אלו יצרו יינות אלגנטיים ופריכים, כמעט הפוכים ליינות מהשנה הקודמת.

בציר חדש 2010 של סדרת אלטיטיוד קברנה סוביניון: 720+, 624+ ו- 412+
שנת הבציר 2010 הייתה שנה חמה במיוחד ומאתגרת יותר מהשנים הקודמות. החמסינים שהחלו כבר בעונת הלבלוב והמשיכו לאורך כל תקופת ההבשלה, השפיעו על ההתפתחות הארומתית והפנולית של הענבים. בעקבות כך הבציר הקדים ונדרשה הקפדה ייננית גבוהה מהרגיל בכל אזורי הארץ על מנת לשמור בעיקר שהפרי הבשל לא יהיה בשל מידיי. עם זאת הכרמים המובילים של יקבי ברקן לא רק ממשיכים את מסורת איכותם הגבוהה בכל שנת בציר, אלא גם ממשיכים לשקף את הייחודיות של כל כרם ובכך מחזקים את אופי הסדרה, זו המאפשרת הצצה מרתקת להשפעה המשמעותית שיש לגובה הכרם על הגפנים, הענבים וכמובן היין הסופי.

אלטיטיוד מרלו 711+, 2009
השנה משיקים יינני יקבי ברקן אל תוך הסדרה גם את זן המרלו. הסיבה שהחליטו להוסיף את הזן לסדרה נבעה מנסיבות ידועות בתחום היין – הענבים דיברו. ענבי המרלו, המגיעים מחלקה קטנה בהר גודרים שבגליל העליון, בגובה 711 מ' מעל פני הים, הראו פוטנציאל לגדולה כבר בכרם. התוצאה היא מרלו שבהחלט עומד בסטנדרטים הגבוהים שהציבו יינות הקברנה סוביניון ומציג כמוהם יין מעולה, עשיר ומרוכז, שיעניק חוויית שתייה נפלאה, עם אוכל וגם בלעדיו, עכשיו ובמשך השנים הקרובות.

שנת הגידול התאפיינה באי אחידות באופן כללי ובתנאי מזג האוויר בפרט בכל אזורי הגידול השונים. לשמחתנו, הטלטלות במזג האוויר באזורי ההר ובמיוחד בכרמים הבוגרים יותר, פחות הורגשו ועיקר ההשפעה הייתה בעיכוב ההבשלה, מה שהביא לקושי בקביעת מועדי הבציר. אך כאשר זה הצליח, נוצר מצב בו הבשלות הארומטית והפנולית הייתה מקסימאלית אך עם אחוזי סוכר יחסית פחות גבוהים ולכן גם חמיצות גבוהה יותר. התוצאה היא יינות שלמים, מורכבים, מאוזנים ובעלי אופי רענן ללא בשלות מוגזמת.

כל סדרות היין של יקבי ברקן נהנות מהכשרות המהודרת של בד"ץ חוג חת"ם סופר פתח תקוה, לפסח ולכל ימות השנה והוא ראוי לכתחילה לקידוש, להבדלה ולד' כוסות גם לשיטת הבית יוסף.

רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים י"ט תמוז תשע"ח
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל י"ט תמוז תשע"ח
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו ט"ז תמוז תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
יצא לאור ספר 'משלי' עם פירוש 'כאיל תערוג' מערכת אתר לדעת
"להתחיל מבראשית בפעם הרביעית" - שבת טיש ד' צבי גלברד - רוסיה
מתנות ייחודיות מוצעות ב'שמחונים' לקראת ט"ו בשבט מערכת אתר לדעת
"להתחיל מבראשית בפעם השלישית" - שבת טיש ג' חיים ברנרזון
'יקבי ברקן' גאים להשיק: בציר חדש ליין קברנה סוביניון מערכת אתר לדעת
למדור על המדף